J.G. Nagel (50PLUS)

Jan Nagel (1939) is sinds 7 juni 2011 lid van de 50PLUS-fractie in de Eerste Kamer. Hij is sinds 7 juni 2011 fractievoorzitter van 50PLUS.

Van 20 september 1977 tot 13 september 1983 was hij eerder lid van de Eerste Kamer voor de PvdA.

Hij was programmamaker bij de VARA, onder andere van het programma "In de Rooie Haan".


LeesVoor

Personalia

  • geboren te Amsterdam, 20 juni 1939  
  • gehuwd, 1963  

kinderen

  • 1 dochter en 1 zoon  

woonplaats

Hilversum

LeesVoor

Opleidingen

  • h.b.s.-b, "Christelijk Lyceum" te Amsterdam, eindexamen in 1959  

LeesVoor

Loopbaan

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011  
  • hoofd Informatie Radio en Televisie VARA tot september 2009  
  • lid gemeenteraad van Hilversum, van april 1994 tot 16 maart 2006  
  • wethouder (van ruimtelijke ordening, economische zaken, mediazaken, sport en recreatie, personeel en organisatie en informatievoorziening) van Hilversum, van juni 2001 tot april 2002  
  • hoofd actualiteiten VARA-Televisie te Hilversum, omstreeks 1983 tot 1 september 1999  
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 13 september 1983  
  • eindredacteur radioprogramma's VARA  

LeesVoor

Nevenfuncties

huidige

Voorzitter Stichting Vrienden van 50PLUS

vorige

  • voorzitter wetenschappelijk bureau 50PLUS, tot 31 december 2013  
  • voorzitter Max Euwe Centrum te Amsterdam, tot juni 2009  
  • voorzitter Ondernemingsraad VARA, van 1975 tot 1980  
  • voorzitter Omroepvakbond FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van 1969 tot 1973  

LeesVoor

Partijpolitieke functies

vorige

  • partijvoorzitter 50PLUS, van 2 november 2013 tot 29 maart 2014  
  • voorzitter 50PLUS, van januari 2011 tot 10 november 2012  
  • voorzitter Leefbaar Nederland, van april 1999 tot 25 mei 2002  
  • fractievoorzitter Leefbaar Hilversum, gemeenteraad van Hilversum, van april 1994 tot maart 2006  
  • voorzitter PvdA gewest Noord-Holland-Zuid, van 1987 tot 1991  
  • lid bestuur PvdA gewest Noord-Holland-Zuid, vanaf 1985  
  • lid partijbestuur PvdA, omstreeks 1965 tot 1977  

LeesVoor

Publicaties

  • "Boven het maaiveld" (2001)  
  • "Ha die PvdA" (1966)  

LeesVoor

Hobby's

schaken

LeesVoor

Anciënniteit

3417 dagen
(7 juni 2011 tot heden)
(20 september 1977 tot 13 september 1983)