A - Brief van de minister van EZ over verlenging van de subsidiemodules Garantie Ondernemingsfinanciering (GO)
Conform het beleidskader risicoregelingen vindt een aanpassing van een bestaande risicoregeling plaats aan de hand van het toetsingskader risicoregelingen dat na instemming door de Ministerraad aan beide Kamers gestuurd wordt. Dit toetsingskader voor de verlenging van de subsidiemodules GO is als bijlage aan de agenda toegevoegd.
B - Brief van de minister van SZW over Armoede-intensiteit, niet-gebruik en energiearmoede
De bijgevoegde brief over armoede-itensiteit, niet-gebruik en energiearmoed staat heden geagendeerd bij de commissie SZW. Omdat in de brief wordt ingegaan op energiearmoede, waar uw commissie in het verleden ook vragen over heeft gesteld, is deze ook ter informatie aan deze agenda toegevoegd.
C - Verslag Milieuraad 27 maart 2025
Ter informatie is bijgevoegd het verslag van de Milieuraad van 27 maart 2025. Tijdens de Raad heeft onder andere een gedachtewisseling plaatsgevonden over de milieu- en klimaataspecten van het Clean Industrial Deal. Het verslag zal ook bij de commissie I&W/VRO onder de aandacht worden gebracht.
D - Geannoteerde agenda Milieuraad 28 - 29 april 2025
Ter informatie is bijgevoegd de geannoteerde agenda van de Milieuraad van 28 en 29 april 2025. Tevens treft u bijgevoegd ter informatie een afschrift van een verslag schriftelijk overleg van de Tweede Kamer over deze Milieuraad. De geannoteerde agenda en het afschrift van het verslag schriftelijk overleg zulleb ook bij de commissie I&W/VRO onder de aandacht worden gebracht.
E - Geannoteerde agenda Raad voor Concurrentievermogen 22 - 23 mei 2025
Ter informatie is bijgevoegd de geannoteerde agenda van de Raad voor Concurrentievermogen van 22 en 23 mei 2025. Tijdens deze Raad zal er onder andere worden gesproken over de Clean Industrial Deal. De geannoteerde agenda bevat ook een non-paper over de opvolger van InvestEU in het volgende meerjarig financieel kader voor de periode na 2027.
F - Technische briefing en vervolg Staatsgarantie Royal IHC
Op 22 april heeft de commissie de brief van de minister van EZ over een steunverzoek met betrekking tot Royal IHC besproken en besloten tot het organiseren van een technische briefing. Deze vindt vandaag van 17.30 tot 18.30 plaats in Commissiekamer 2.
Daarnaast heeft de commissie EZ van de Tweede Kamer de minister van EZ op 22 april per brief verzocht om alsnog een incidentele suppletoire begroting in te dienen. Deze begroting is op 25 april bij de Tweede Kamer ingediend en op 13 mei vindt er een extra procedurevergadering plaats om deze begroting te bespreken. Naar verwachting zal er op 15 mei over gestemd worden, waarna de incidentele suppletoire begroting bij de Eerste Kamer wordt aangeboden.
Op 12 mei heeft de minister een procesbrief verstuurd waarin wordt toegelicht waarom de Kamer wordt verzocht de begroting zo snel mogelijk te behandelen (EK 36.734, A). De commissie kan besluiten om op 20 mei een extra commissievergadering voorafgaand aan de plenaire vergadering in te lassen, zodat de begroting diezelfde dag nog plenair afgehandeld kan worden.
G - TOEGEVOEGD PUNT: planning technische briefing Raad van State Klimaatplan 2025 - 2035
Op 20 mei staat de technische briefing van de Raad van State over het Klimaatplan 2025 - 2035 op de agenda. In de laatste vergadering voor het meireces heeft de commissie Financiën verzocht om een Mondeling Overleg met de minister van Financiën en deze vindt op ongeveer hetzelfde tijdstip plaats. Omdat er enige overlap zit in de woordvoerders van de commissies EZ/KGG en FIN, ligt de vraag aan uw commissie voor of zij de briefing van de RvS op 20 mei doorgang wil laten vinden, of wil laten verplaatsen naar een later moment.