M.J.M. Kox (SP)

Tiny Kox (1953) is sinds 10 juni 2003 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. Hij is fractievoorzitter.

Hij is adviseur van het Studiecentrum van de SP en verbonden aan de redactieraad van het maandblad 'Spanning' van het wetenschappelijk bureau van de SP.


LeesVoor

Personalia

  • geboren te Zeelst; gem. Veldhoven, N.Br., 6 mei 1953  
  • gehuwd  

kinderen

  • 2 zoons  

woonplaats

Tilburg

LeesVoor

Opleidingen

  • rechten (kandidaats) Katholieke Hogeschool Tilburg (thans Universiteit van Tilburg), van 1973 tot 1975  
  • h.e.a.o.-E.J. te Eindhoven, van 1970 tot 1973  
  • h.b.s.-a, "Rythoviuscollege" te Eersel, van 1965 tot 1970  

LeesVoor

Loopbaan

  • algemeen secretaris SP, van 1994 tot 24 mei 2003  
  • lid gemeenteraad van Tilburg (fractievoorzitter), van 7 september 1982 tot april 1999  
  • hoofdredacteur SP-blad "De Tribune", van 1981 tot 1994  
  • coördinator Tilburgse Rechtswinkel, van 1978 tot 1982  
  • medewerker Dienst Algemene Zaken, gemeente Oosterhout, 1978  
  • vrijwilliger Tilburgse Rechtswinkel, van 1975 tot 1978  

LeesVoor

Nevenfuncties

huidige

  • voorzitter fractie Verenigd Europees Links parlementaire vergadering Raad van Europa  
  • Lid Helsinki comite  
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, vanaf 22 januari 2007  

vorige

ondervoorzitter Parlementaire Assemblee Raad van Europa, van 24 januari 2011 tot januari 2013

LeesVoor

Partijpolitieke functies

  • lid partijbestuur SP, vanaf juni 2003  
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2003  
  • Adviseur Studiecentrum SP  
  • Lid Redactieraad Spanning, maandblad Wetenschappelijk Bureau SP  
  • medewerker SP  

vorige

  • algemeen secretaris SP, van 1994 tot 24 mei 2003  
  • fractievoorzitter SP gemeenteraad van Tilburg, van september 1982 tot 1999  
  • lid dagelijks bestuur SP, van 1981 tot 24 mei 2003  
  • hoofdredacteur "Buurtkrant", actiekrant voor huurders en woningzoekenden van de SP, van 1978 tot 1981  

LeesVoor

Anciënniteit

4102 dagen
(10 juni 2003 tot heden)