31.585

Goedkeuring Verdrag tot herziening van het Verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie

Dit wetsvoorstel keurt het Verdrag van 17 juni 2008 (Trb. 2008, 135  pdf icoon) tot herziening van het Verdrag van 3 februari 1958 (Trb. 1958, 18) tot instelling van de Benelux Economische Unie goed. Het verdrag tussen het Koninkrijk België, het Groothertogdom Luxemburg en het Koninkrijk der Nederlanden van 1958 is afgesloten voor een tijdvak van vijftig jaar en loopt af op 31 oktober 2010.

Het verdrag is op een aantal punten herzien waardoor er beter ingespeeld kan worden op gewijzigde omstandigheden. Het herziene verdrag heeft twee doelstellingen: het vervullen van een voortrekkersrol binnen de Europese Unie en de samenwerking in de grensstreken. De uitbreiding van de samenwerking op andere terreinen dan de economische unie brengt met zich mee dat de benaming van de Benelux wordt gewijzigd van Benelux Economische Unie in Benelux Unie.

Deze samenvatting is gebaseerd op het wetsvoorstel en de memorie van toelichting zoals ingediend bij de Tweede Kamer.


LeesVoor

Stand van zaken

Meer info

Tweede Kamer
Meer info
Schriftelijke voorbereiding
Eerste Kamer
Meer info
Plenair
 
Meer info
Afkondiging
Staatsblad(en)

Het voorstel (EK 31.585, A  pdf icoon) is op 3 november 2009 aangenomen door de Tweede Kamer. PvdA, GroenLinks, D66, VVD, ChristenUnie, SGP, CDA en het lid Verdonk stemden voor. De Eerste Kamer heeft het voorstel op 9 februari 2010 aangenomen. SP en PvdD stemden tegen.

De Eerste Kamercommissies voor ESO en BDO bespraken op 31 januari 2012 toezegging Evaluatie werkprogramma Benelux (T01196). Op 17 april 2012 bespreken beide commissies de brief  pdf icoon van de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken van 27 maart 2012, voor zover deze ziet op toezegging T01196.

De wet is opgenomen in Staatsblad 100  pdf icoon van 4 maart 2010.


LeesVoor

Kerngegevens

ingediend

8 september 2008

titel

Goedkeuring van het op 17 juni 2008 te 's-Gravenhage tot stand gekomen Verdrag tot herziening van het op 3 februari 1958 gesloten Verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie (Trb. 2008, 135)

schriftelijke voorbereiding


inbreng geleverd door


ondertekening


inwerkingtreding

Met ingang van de dag na de datum van uitgifte van het Staatsblad waarin de wet wordt geplaatst


LeesVoor

Documenten