Jhr.mr. J.P. Backer (D66)



jhr. mr. J.P. Backer (D66) 1

Joris Backer is sinds 7 juni 2011 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Backer was van 30 juni 2015 tot 10 juni 2019 Tweede Ondervoorzitter van de Eerste Kamer.

Hij was van 11 juni 2019 tot 2 juli 2019 tijdelijk Kamervoorzitter.



Personalia

  • geboren te Leiden, 11 juli 1953
  • gehuwd te Langbroek (Utr.), 2 april 1982

 

kinderen

  • 3 kinderen

 

woonplaats

  • 's-Gravenhage, Zuid-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Toezicht VO Haaglanden vanaf 9 april 2018
  • Voorzitter van de Raad van Commissarissen Dunea vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter Raad van Toezicht Maag Lever Darm Stichting vanaf 8 juli 2016
  • Directeur zelfstandig adviseur Roodhoorn Consultants B.V., juridische en publiek/private vraagstukken vanaf juni 2012
  • Lid bestuur Stichting Luchtmans (Koninklijke Brill N.V.) vanaf 11 april 2008
  • Lid bestuur Stichting Fundatie Notelaers vanaf 1 maart 2004

afgesloten

  • Directeur juridische zaken en vennootschapssecretaris director Corporate Legal N.V. Luchthaven Schiphol (Schiphol Group) vanaf 2001 tot 2012

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • H.b.s.-b, "Kees Boeke Werkplaats Kindergemeenschap" te Bilthoven

wetenschappelijk onderwijs

  • Nederlands recht, Rijksuniversiteit Leiden, tot 1978

post-academisch onderwijs

  • Politieke wetenschappen, DEA-Institut d'Etudes Politiques te Parijs, vanaf 1978 tot 1979

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Directeur zelfstandig adviseur Roodhoorn Consultants B.V., juridische en publiek/private vraagstukken vanaf juni 2012
  • Directeur juridische zaken en vennootschapssecretaris director Corporate Legal N.V. Luchthaven Schiphol (Schiphol Group) vanaf 2001 tot 2012
  • Vice-president Shell Rusland (SEPS) vanaf 1998 tot 2001
  • Senior legal counsel Shell international vanaf 1993 tot 1998
  • Manager juridische afdeling Shell Nederland Raffinaderij vanaf 1990 tot 1993
  • Bedrijfsjurist bij Shell international vanaf 1989 tot 1990
  • Advocaat en procureur, advocatenkantoor "De Brauw, Blackstone en Westbroek" te 's-Gravenhage vanaf 1983 tot 1989
  • Persoonlijk medewerker L.J. Brinkhorst, Tweede Kamerlid vanaf 1979 tot 1983

andere activiteiten

  • Voorzitter van de Raad van Commissarissen Dunea vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter Raad van Toezicht Maag Lever Darm Stichting vanaf 8 juli 2016
  • Lid Toezichthoudend Bestuur Stichting Werkplaats Kindergemeenschap, Bilthoven vanaf 1 maart 2015 tot 30 juni 2019
  • Lid bestuur Stichting Luchtmans (Koninklijke Brill N.V.) vanaf 11 april 2008
  • Lid bestuur Stichting Fundatie Notelaers vanaf 1 maart 2004
  • Adviseur wetgevingsoperatie voor olie en gas in Russische Federatie o.a. met Wereldbank
  • Lid adviescommissie Europees Energie Handvest
  • Mede-uitgever maandblad "Kollegia" voor bedrijfsjuristen en advocaten in Moskou, van 2001 tot 2008; mede-oprichter

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Voorzitter "Hans van Mierlo Stichting" (voorheen Stichting Kenniscentrum D66) vanaf 1 mei 2008 tot 1 november 2014
  • Lid landelijk bestuur D66 vanaf 1 mei 2008 tot 28 mei 2011
  • Voorzitter Permanente Programmacommissie vanaf 1 oktober 2005 tot 28 mei 2011
  • Voorzitter programmacommissie verkiezingsprogramma D66, Tweede Kamerverkiezingen, 2006 en 2010


Hobby's

  • zeilen, schaatsen, avontuurlijke fietstochten en cross country skiën

 


Anciënniteit

2967 dagen
(7 juni 2011 tot heden)