Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

M.G.H.C. Oomen-Ruijten (CDA)



M.G.H.C. Oomen-Ruijten (CDA) 1

Ria Oomen-Ruijten (1950) is vanaf 9 juni 2015 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer. Zij is penningmeester van de fractie.

Mevrouw Oomen-Ruijten is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Europese Zaken (EUZA).



Personalia

  • geboren te Sint Joost (Lb.), 6 september 1950
  • weduwe

 

woonplaats

  • Maasbracht, Limburg

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • President Robert Schumann Foundation vanaf juli 2018
  • Lid Raad van Toezicht Fontys Hogescholen vanaf september 2014
  • Lid bestuur PWRI (Pensioenfonds Werk en (re)Integratie) vanaf 1 juli 2014

afgesloten

  • Voorzitter Overlegorgaan Nationaal Park "De Maasduinen" vanaf januari 2012 tot juli 2016
  • Voorzitter Raad van Commissarissen WoonGoed2D tot 1 april 2018

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Analistenopleiding
  • R.K. MULO-school te Echt

hoger beroepsonderwijs

  • Voorlichting, public relations en communicatie IHBO Eindhoven

andere opleidingen

  • Opleiding pensioenbestuurder A en B
  • Opleiding public relations
  • Opleiding management
  • Opleiding Associatie Nederland
  • Opleiding Frans te België

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Lid Europees Parlement vanaf 25 juli 1989 tot 1 juli 2014
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 10 juni 1981 tot 14 september 1989
  • Public relations medewerker PLEM (Provinciale Limburgse Energie Maatschappij) vanaf 1974 tot 1981

andere activiteiten

  • Lid Raad van Toezicht Fontys Hogescholen vanaf september 2014
  • Lid bestuur PWRI (Pensioenfonds Werk en (re)Integratie) vanaf 1 juli 2014
  • Voorzitter Stichting Geschillencommissies voor Consumentenzaken tot 2013
  • Voorzitter Stichting Geschillencommissies voor Bedrijf en Beroep tot 2013

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Vicevoorzitter fractie Christen-Democraten, Europees Parlement vanaf november 1989 tot juli 1999
  • Lid fractiebestuur CDA Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 1986 tot 1989
  • Voorzitter CDJA (Christen-Democratisch Jongeren Appèl) vanaf 1975 tot mei 1978
  • Vicevoorzitter KVP-Jongerenorganisatie vanaf 1975 tot 1978
  • Lid bestuur KVP Kamerkring Limburg
  • Lid dagelijks bestuur CDA


Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 april 1994

buitenlandse onderscheidingen

  • Verdienstkreuz Oostenrijk
  • Grootofficier in de Luxemburgse Orde van Verdienste

overige onderscheidingen en prijzen

  • Beschermvrouwe verschillende culturele verenigingen en evenementen
  • Erepenning provincie Limburg, 19 januari 2015
  • Medaille van verdienste, provincie Limburg, 8 mei 2014

Anciënniteit

1642 dagen
(9 juni 2015 tot heden)