1.Vaststellen agenda
2.36725 XXII
Wijziging begrotingsstaten Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening 2025 (Voorjaarsnota)
Beslispunt
Welke procedure wenst de commissie te volgen:
-
1.een datum bepalen voor het leveren van inbreng voor een verslag;
-
2.volstaan met een blanco verslag (geen vragen of opmerkingen, afdoen als hamerstuk of stemming);
-
3.volstaan met een verslag onder voorbehoud van plenaire behandeling (geen schriftelijke behandeling, wel een mondelinge behandeling plenair)?
Toelichting
De commissie heeft in haar vergadering van 17 juni jl. de voorlopige wens uitgesproken om de wijziging begrotingsstaten Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (36725 XXII) nog vóór het zomerreces plenair te behandelen. Met het oog daarop is een plenair debat over dit wetsvoorstel ingepland. In deze commissievergadering bespreekt de commissie formeel de procedure. Gelet op haar eerder uitgesproken wens ligt het voor de hand dat zij voor optie 3 kiest. Het plenaire debat vindt dan nog dezelfde dag plaats.
Een keuze voor optie 1 zal inhouden dat het plenaire debat niet doorgaat en pas na het zomerreces inbreng voor een verslag wordt geleverd.
Bij een keuze voor optie 2 wordt het wetsvoorstel aan het einde van de vergadering van 8 juli als hamerstuk of na stemming afgehandeld.
NB. tijdens de commissievergadering van 1 juli jl. is opgemerkt dat de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen (Wkb) bij het begrotingsdebat kan worden betrokken.
Procedure