A - Gesprek met de Staatscommissie Demografische Ontwikkelingen 2050
Tijdens de vergadering van de commissies J&V en BIZA van 10 september 2024 heeft het lid Dittrich (D66) aangegeven een gesprek met de Staatscommissie Demografische Ontwikkelingen 2050 naar aanleiding van haar rapport ‘Gematigde groei’ op prijs te stellen. Zoals tijdens die vergadering is besproken heeft de staf J&V dit verzoek doorgeleid aan de staf van de commissie SZW, omdat de opdracht aan de Staatscommissie werd verleend door de minister van SZW (mede namens de minister van BZK). Vandaag staat dit onderwerp geagendeerd op commissievergadering van SZW.
B - Nadere informatie Rli-advies 'Met recht balanceren: juridisering in de leefomgeving'.
Tijdens de vergadering van de commissies J&V en BIZA van 10 september 2024 vestigde het lid Veldhoen (GroenLinks-PvdA) de aandacht op de brief van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) van 26 juni 2024 ter aanbieding van het Rli-advies 'Met recht balanceren: juridisering in de leefomgeving '. Dit advies stond op die datum geagendeerd voor de vergadering van de commissie IWO (33118, GC). Het lid Veldhoen stelde voor dit advies in een gecombineerde vergadering IWO en J&V en BIZA te agenderen. Door de commissies werd aan de griffie gevraagd in dit verband een concreet voorstel te doen. Later die middag besloot de commissie IWO het genoemde Rli-advies door te geleiden naar het College van fractievoorzitters in verband met het gesprek over de rolneming van de Kamer dat daar gevoerd wordt. De commissie IWO verzoekt het College daarbij na te denken over de volgende stap, waarbij kan worden overwogen een kabinetsreactie op het advies te vragen en een gesprek met de opstellers van dit advies te houden.
C - Concept agenda van ICM (interparlementaire commissievergaderingen van het Europees Parlement) tweede helft 2024
-
*
Committee LIBE - ICM on Eurojust - 2 december 2024 - Brussel
-
*
Committee LIBE - ICM on Rule of Law - 12 december 2024 - Brussel
D - Kennismaking bewindslieden J&V op 19 november 2024
Op 19 november 2024 is van 16:00 - 18:00 uur in commissiekamer 1 een kennismakingsgesprek gepland met de bewindslieden van J&V.
E - Geen commissievergaderingen op dinsdag 8 oktober 2024 (APB)
Op 8 oktober 2024 vinden de Algemene Politieke Beschouwingen plaats. Om alle leden de mogelijkheid te geven om hierbij plenair aanwezig te zijn, worden -in voorkomend geval op spoedbehandelingen na- die dag geen commissievergaderingen ingepland.