Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Dr. M.L. Vos (PvdA)



Dr. M.L. Vos (PvdA) 1

Mei Li Vos (1970) is vanaf 11 juni 2019 lid van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer. Mevrouw Vos is fractievoorzitter.



Personalia

  • geboren te Eindhoven, 31 maart 1970
  • samenwonend

 

kinderen

  • 1 kind

 

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Comité van Aanbeveling Indisch Herinneringscentrum vanaf 25 oktober 2019
  • Bestuurslid Auteursbond vanaf 16 juni 2018
  • Vice-voorzitter AVV vanaf 1 september 2017
  • Voorzitter raad van toezicht Wonderfeel vanaf 1 juli 2013


Opleidingen

wetenschappelijk onderwijs

  • Sociale wetenschappen, NWO/UvA, vanaf 1 juli 1995 tot 20 juni 2001
  • Politicologie, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 1989 tot 26 augustus 1993

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Vice-voorzitter AVV vanaf 1 september 2017
  • Parlementariër PvdA Tweede Kamerfractie vanaf 20 september 2012 tot 22 maart 2017
  • Parlementariër PvdA Tweede Kamerfractie vanaf 1 maart 2007 tot 9 juni 2010

andere activiteiten

  • Lid Comité van Aanbeveling Indisch Herinneringscentrum vanaf 25 oktober 2019
  • Adviseur Orangegas vanaf 1 september 2018 tot 1 oktober 2019
  • Bestuurslid Auteursbond vanaf 16 juni 2018
  • Voorzitter raad van toezicht Wonderfeel vanaf 1 juli 2013

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Parlementariër PvdA Tweede Kamerfractie vanaf 20 september 2012 tot 22 maart 2017
  • Parlementariër PvdA Tweede Kamerfractie vanaf 1 maart 2007 tot 9 juni 2010


Publicaties

  • International cooperation between politics and practice: how Dutch Indonesian cooperation changed remarkably little after a diplomatic rupture (dissertatie), 20 juni 2001
  • De informatiesamenleving, bijvoorbeeld: hoe ICT inwerkt op de samenleving (met R. van der Ploeg), 1 juni 2002
  • De digitale kloof wordt dieper: van ongelijkheid in bezit naar ongelijkheid in vaardigheden en gebruik van ICT (redactie, met J.A.G. M. van Dijk), 1 april 2004
  • Empowerment. Over laten en doen (Met Karin van Doorn), 1 maart 2004
  • Het arbeidersparadijs, 1 september 2006
  • Politiek voor de leek. Een insiderverslag van een outsider, 28 april 2011

Anciënniteit

183 dagen
(11 juni 2019 tot heden)