Drs. A.C. van Huffelen (D66)



drs A.C. van Huffelen (D66) 1

Alexandra Carla van Huffelen (1968) is vanaf 11 juni 2019 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Leiden, 21 juli 1968
  • gehuwd

 

kinderen

  • geen

 

woonplaats

  • Utrecht, Utrecht

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Mobiliteitstafel Klimaatakkoord vanaf 20 maart 2018
  • Lid van de Policy Board UITP - Union International des Transports Publics vanaf 1 januari 2015
  • Lid van het bestuur Railforum Nederland vanaf 9 december 2014
  • Algemeen directeur GVB N.V. vanaf 1 juni 2014


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO, vanaf 1 september 1980 tot 1 juni 1986

wetenschappelijk onderwijs

  • Bestuurskunde, Universiteit Leiden, vanaf 1 september 1986 tot 1 juli 1992

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Algemeen directeur GVB N.V. vanaf 1 juni 2014
  • Interim manager De Publieke Zaak vanaf 1 februari 2010 tot 15 mei 2010
  • Achtereenvolgens: directeur Corporate Strategy, directeur Customer Relations, en directeur Business Unit New Energy Essent N.V. vanaf 1 september 2000 tot 1 februari 2010
  • Directeur Projectbureau Energie 2050 vanaf 1 september 1997 tot 1 september 2000
  • Manager CO2 reductieplan, cluster niet-industriele restwarmte, en projectleider Optimale Energie Infrastructuur Ministerie VROM vanaf 1 juli 1995 tot 1 september 1997
  • Senior beleidsmedewerker en plv. hoofd van de Hoofdafdeling Begrotingszaken, Directie Financiën en Economie Ministerie VROM vanaf 1 juli 1992 tot 1 juli 1995
  • Organisatie-adviseur en trainer Holland Consulting Group vanaf 1 september 1990 tot 1 juni 1992

andere activiteiten

  • Lid Mobiliteitstafel Klimaatakkoord vanaf 20 maart 2018
  • Voorzitter bestuur Fietsersbond vanaf 1 mei 2015 tot 1 mei 2016
  • Lid (1 keer aanwezig geweest in 2015) Bestuursadvies commisie (klankbordgroep) VNCI vanaf 1 maart 2015 tot 26 maart 2019
  • Lid van de Policy Board UITP - Union International des Transports Publics vanaf 1 januari 2015
  • Lid van het bestuur Railforum Nederland vanaf 9 december 2014
  • Voorzitter Raad van Toezicht Waarborgfonds voor de Zorgsector vanaf 25 maart 2014 tot 27 mei 2019
  • Vice voorzitter Raad van Toezicht Catharina Ziekenhuis vanaf 21 september 2012 tot 13 mei 2019
  • Voorzitter bestuur De Appel Arts Centre vanaf 1 september 2010 tot 8 juli 2016
  • Lid raad van advies NINTES vanaf 1 juli 2010 tot 9 juni 2019
  • Lid Raad van Toezicht Stichting Mommerskwartier vanaf 15 april 2010 tot 4 september 2012
  • Lid van het bestuur Het Brabants Orkest vanaf 1 april 2006 tot 1 april 2010
  • Lid Raad van Toezicht Van Neynselgroep vanaf 12 september 2005 tot 1 april 2013

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Wethouder Gemeente Rotterdam vanaf 27 mei 2010 tot 15 mei 2014


Anciënniteit

72 dagen
(11 juni 2019 tot heden)