Drs. C.P.W.J. Stienen MA (D66)



foto van Stienen, C.P.W.J.

Petra Stienen (1965) is vanaf 9 juni 2015 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.

Website Petra Stienen 



Personalia

  • geboren te Roermond, 8 mei 1965

kinderen

  • 1 dochter

woonplaats

  • 's-Gravenhage, Zuid-Holland

levensbeschouwing

  • Rooms-Katholiek; opgevoed

Opleidingen

  • Nabije en Midden-Oostenstudies, School of Oriental and African Studies, University of Londen, van 1990 tot 1991
  • Arabische talen en culturen, Rijksuniversiteit Leiden, van 1984 tot 1990
  • v.w.o., Bisschoppelijk College "Schöndeln" te Roermond, van 1982 tot 1984
  • h.a.v.o., Bisschoppelijk College "Schöndeln" te Roermond, van 1977 tot 1982

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Publiciste en zelfstandig professional op gebied participatie, leiderschap en inclusiviteit vanaf 2011
  • Senior adviser sociale ontwikkeling, BMC Groep vanaf augustus 2009 tot december 2010
  • Plaatsvervangend hoofd afdeling Noord-Amerika, ministerie van Buitenlandse Zaken vanaf augustus 2005 tot augustus 2009
  • Senior beleidsambtenaar Genderafdeling, ministerie van Buitenlandse Zaken vanaf 2004 tot 2005
  • Tweede ambassadesecretaris, Nederlandse ambassade te Caïro, van 1995 tot 1999; ontwikkelingssamenwerking, cultuur en mensenrechten
  • Eerste ambassadesecretaris, Nederlandse ambassade te Damascus, van 1999 tot 2004; asielbeleid en mensenrechten

andere activiteiten

  • Voorzitter bestuur Stichting What Design Can Do vanaf 1 januari 2017
  • Lid Bestuur Culturele Humanitaire organisatie Action for Hope vanaf januari 2016
  • Voorzitter visitatiecommissie Emancipatie Gemeente Den Haag vanaf maart 2015 tot 1 juli 2018
  • Voorzitter Stichting Vrienden van Rutgers vanaf 2015
  • Adviesraad filmcollectief Syrische filmmakers Bidayyat vanaf juli 2014
  • Lid European Council on Foreign Relations vanaf juni 2014
  • Columniste De Limburger vanaf 2014 tot 2017
  • Lid Adviescommissie voor Vreemdelingenzaken vanaf mei 2013 tot juni 2015
  • Steering board Apeldoorn Conference for British Dutch Dialogue vanaf april 2013
  • Lid Bestuur Masterpeace, internationale vredesbeweging vanaf mei 2011 tot 1 januari 2017
  • Lid Bestuur Stichting Yasmin, participatiecentrum en talentontwikkeling voor vrouwen vanaf september 2010 tot 8 november 2017
  • Lid Raad van Toezicht Care Nederland vanaf augustus 2009 tot juni 2015
  • Lid International Board Care International vanaf augustus 2009 tot september 2013
  • Lid bestuur Humanity in Action vanaf augustus 2009 tot september 2010

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter bestuur Stichting What Design Can Do vanaf 1 januari 2017
  • Lid Bestuur Culturele Humanitaire organisatie Action for Hope vanaf januari 2016
  • Voorzitter Stichting Vrienden van Rutgers vanaf 2015
  • Adviesraad filmcollectief Syrische filmmakers Bidayyat vanaf juli 2014
  • Lid European Council on Foreign Relations vanaf juni 2014
  • Steering board Apeldoorn Conference for British Dutch Dialogue vanaf april 2013
  • Publiciste en zelfstandig professional op gebied participatie, leiderschap en inclusiviteit vanaf 2011
  • Tweede ambassadesecretaris, Nederlandse ambassade te Caïro, van 1995 tot 1999; ontwikkelingssamenwerking, cultuur en mensenrechten
  • Eerste ambassadesecretaris, Nederlandse ambassade te Damascus, van 1999 tot 2004; asielbeleid en mensenrechten

afgesloten

  • Voorzitter visitatiecommissie Emancipatie Gemeente Den Haag vanaf maart 2015 tot 1 juli 2018
  • Columniste De Limburger vanaf 2014 tot 2017
  • Lid Bestuur Masterpeace, internationale vredesbeweging vanaf mei 2011 tot 1 januari 2017
  • Lid Bestuur Stichting Yasmin, participatiecentrum en talentontwikkeling voor vrouwen vanaf september 2010 tot 8 november 2017

Onderscheidingen

overige

  • Aletta Jacobsprijs, deze prijs wordt tweejaarlijks toegekend aan een vrouw met een academische opleiding die zich nationaal en/of internationaal verdienstelijk heeft gemaakt op het terrein van de emancipatie, 7 maart 2016
  • Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg Inspiratieprijs, november 2013
  • Vrouwen in de media award 2012, februari 2012

Publicaties

  • Rinkse Koelewijn, "Dan doe ik het toch zelf?", NRC Weekend, 7 en 8 maart 2015
  • "Terug naar de Donderberg. Portret van een wereldwijk" (2015)
  • "Het andere Arabische geluid. Een nieuwe toekomst voor het Midden-Oosten" (2012)
  • "Dromen van een Arabische lente. Een Nederlandse diplomate in het Midden-Oosten" (2008)
  • artikelen en opiniestukken o.a. in NRC, Volkskrant, Opzij, Oneworld en Linda

Anciënniteit

1200 dagen
(9 juni 2015 tot heden)