Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Drs. N.K. Koffeman (PvdD)



drs. N.K. Koffeman (PvdD) 1

Niko Koffeman (1958) is sinds 12 juni 2007 lid van de PvdD-fractie in de Eerste Kamer. Hij is sinds 12 juni 2007 fractievoorzitter van de PvdD.

Hij is zelfstandig communicatieadviseur. Hij was adviseur bij campagnes van de SP.



Personalia

  • geboren te Maassluis, 12 mei 1958
  • gehuwd te Apeldoorn, 20 juni 1996

 

kinderen

  • 1 dochter en 2 zoons

 

woonplaats

  • Vierhouten, Gelderland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Faunabescherming vanaf 1 december 2017
  • Vanaf medio 2017 directeur marketing (marketing adviseur tot medio 2017) Vegetarische Slager vanaf 2010
  • Bestuurder stichting Preventiepolis vanaf 2008
  • Lid bestuur Stichting Vanwaar, waartoe, waarheen (onbezoldigd), vanaf 1 april 2007
  • Lid bestuur Natuurbescherming Nederland (onbezoldigd) vanaf 1 januari 2004
  • Directeur Commpassion B.V. vanaf 1996
  • Zelfstandig communicatieadviseur, Niko Koffeman's Ad/Venture B.V. te Vierhouten, vanaf 1 augustus 2002; onder andere werkzaamheden voor de SP, Stichting Faunabescherming en Bont voor Dieren
  • Lid bestuur The Peas Foundation (onbezoldigd)


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • V.w.o. Prot.Chr. "College Westland-Zuid" te Vlaardingen, vanaf 1970 tot 1976

wetenschappelijk onderwijs

  • Economie: economische psychologische, Erasmus Universiteit Rotterdam, vanaf 1976 tot 31 augustus 1989

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 12 juni 2007
  • Copywriter HVR advertising vanaf 1 augustus 1987 tot 1 augustus 2002
  • Tekstschrijver NPO/HDM te 's-Gravenhage vanaf 1 augustus 1983 tot 1 augustus 1987
  • Leraar economie Christelijke Scholengemeenschap Beneden-Maas (detailhandelschool) te Vlaardingen vanaf 1 augustus 1976 tot 1 augustus 1983
  • Zelfstandig communicatieadviseur, Niko Koffeman's Ad/Venture B.V. te Vierhouten, vanaf 1 augustus 2002; onder andere werkzaamheden voor de SP, Stichting Faunabescherming en Bont voor Dieren

andere activiteiten

  • Vanaf medio 2017 directeur marketing (marketing adviseur tot medio 2017) Vegetarische Slager vanaf 2010
  • Bestuurder stichting Preventiepolis vanaf 2008
  • Lid bestuur Stichting Vanwaar, waartoe, waarheen (onbezoldigd), vanaf 1 april 2007
  • Lid bestuur Natuurbescherming Nederland (onbezoldigd) vanaf 1 januari 2004
  • Directeur Commpassion B.V. vanaf 1996
  • Voorzitter Stichting 'Groeiend verzet in de Lickebaert" vanaf 1 december 1992 tot 1 januari 2006
  • Lid bestuur Faunabescherming vanaf 1992 tot 2007
  • Lid bestuur The Peas Foundation (onbezoldigd)

Partijpolitieke functies

  • Fractievoorzitter PvdD Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 12 juni 2007
  • Voorzitter Nicolaas G. Pierson Stichting, wetenschappelijk bureau Partij voor de Dieren (onbezoldigd) vanaf 22 november 2006
  • Adviseur Tweede Kamerfractie Partij voor de Dieren


Publicaties

  • "De molifantjes van tovenaar Biotic" (1994)

Onderscheidingen

overige onderscheidingen en prijzen

  • Gouden Esprix, 7 mei 2007

Anciënniteit

4562 dagen
(12 juni 2007 tot heden)