Drs. Th.W. Rietkerk (CDA)



Drs. Th.W. Rietkerk (CDA) 1

Theo Rietkerk (1962) is vanaf 11 juni 2019 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Goes, 18 oktober 1962
  • Samenwonend

 

kinderen

  • 2 dochters en 2 zonen

 

woonplaats

  • Kampen, Overijssel

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid RvC Economic Board Groningen (EBG) vanaf 1 februari 2018 tot 1 september 2019
  • Voorzitter vv Go-Ahead-Kampen vanaf 1 november 2014
  • Voorzitter RvC Roelofs Groep vanaf 1 november 2014
  • Voorzitter College van Bestuur Landstede Groep vanaf 1 januari 2014
  • Voorzitter Raad van Toezicht Vereniging Eigen Huis vanaf 20 oktober 2007 tot 28 oktober 2019
  • Voorzitter Ledenraad Vereniging Eigen Huis vanaf 20 oktober 2007 tot 28 oktober 2019


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO-Atheneum, Johannes Calvijn Lyceum

hoger beroepsonderwijs

  • Hoger Bestuursambtenaar, Bestuursschool
  • HEAO-EJ, Windesheim

wetenschappelijk onderwijs

  • Bestuurskunde en rechten, Open Universiteit

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Voorzitter College van Bestuur Landstede Groep vanaf 1 januari 2014

andere activiteiten

  • Lid RvC Economic Board Groningen (EBG) vanaf 1 februari 2018 tot 1 september 2019
  • Ambassadeur “Vrienden van Isala” Isala vanaf 1 maart 2015 tot 1 oktober 2016
  • Voorzitter vv Go-Ahead-Kampen vanaf 1 november 2014
  • Voorzitter RvC Roelofs Groep vanaf 1 november 2014
  • Voorzitter Raad van Toezicht Vereniging Eigen Huis vanaf 20 oktober 2007 tot 28 oktober 2019
  • Voorzitter Ledenraad Vereniging Eigen Huis vanaf 20 oktober 2007 tot 28 oktober 2019
  • Voorzitter Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting vanaf 1 oktober 2005 tot 1 juni 2012
  • Gedeputeerde Provincie Overijssel vanaf 7 juni 2003 tot 1 november 2014
  • Raad van Toezicht Stichting Christelijke Pers vanaf 1 februari 2002 tot 1 juni 2003
  • Voorziiter Raad van Toezicht AERES-Groep vanaf 1 mei 1999 tot 1 oktober 2010
  • Tweede Kamerlid voor het CDA Tweede Kamer der Staten Generaal vanaf 5 juni 1998 tot 7 juni 2003

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Voorzitter programmacommissie CDA Overijssel vanaf 1 april 2018 tot 1 december 2018
  • Adviseur DB Overijssel en de Commissarissen van de afdeling Hengelo CDA vanaf 1 april 2017 tot 1 oktober 2018
  • Lid commissie CDA verkiezingsprogramma 2007-2011 CDA vanaf 1 juni 2006 tot 1 april 2007
  • Voorzitter CDA-partijcommissie duurzaamheid CDA vanaf 1 mei 2005 tot 1 november 2006
  • Voorzitter CDA gedeputeerdenoverleg CDA vanaf 1 juni 2003 tot 1 januari 2014
  • Voorzitter programcommissie CDA-Kampen vanaf 1 april 1997 tot 1 november 1997
  • Lid landelijke commissie gemeentelijke verkiezingsprogramma CDA vanaf 1 januari 1997 tot 1 juli 1997
  • Secretaris CDA Kampen vanaf 1 juni 1994 tot 1 mei 1998


Hobby's

  • Sport, wandelen en Bonaire

 


Anciënniteit

74 dagen
(11 juni 2019 tot heden)