G. Gerbrandy (OSF)



G. Gerbrandy (OSF) 1

Gerben (Germ) Gerbrandy (1952) is vanaf 11 juni 2019 lid van de OSF-fractie in de Eerste Kamer. Hij is fractievoorzitter.



Personalia

  • geboren te De Hommerts, 27 juli 1952
  • gehuwd

 

kinderen

  • 1 zoon 2 dochters

 

woonplaats

  • Gauw, Friesland/Fryslân

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • President commissaris NV Fryslân Miljeu vanaf 1 juli 2019 tot 1 juli 2023
  • President commissaris van coöperatie DFMopglas DFMopglas (De Fryske Mienskip op Glas) vanaf 17 augustus 2017 tot 1 augustus 2021
  • Bestuursvoorzitter Freonen Fan Fossyl Frij Fryslân vanaf 1 augustus 2017 tot 1 augustus 2021


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Mulo/havo, vanaf 31 augustus 1964 tot 8 juni 1971

hoger beroepsonderwijs

  • Lerarenopleiding Akte N XXI, vanaf 31 augustus 1971 tot 18 juni 1974

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019


Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in orde van Oranje-Nassau, 26 april 2019

Hobby's

  • Zeilen, kaatsen, golfen, schaatsen

 


Anciënniteit

72 dagen
(11 juni 2019 tot heden)