H.M. Don (SP)

Hans-Martin Don (1959) is vanaf 9 juni 2015 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer.


Personalia

  • geboren te Vlaardingen, 18 december 1959  
  • gehuwd  

woonplaats

  • Waalre, Noord-Brabant  

levensbeschouwing

  • protestants  

Opleidingen

  • gezondheidswetenschappen, Rijksuniversiteit Limburg te Maastricht, van 1990 tot 1994  
  • HBO-opleiding verpleegkunde, van 1980 tot 1984  
  • v.w.o.  
  • h.a.v.o.  
  • m.a.v.o.  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Directeur Stichting Leger des Heils Welzijn en Gezondheidszorg Limburg/Brabant vanaf 1 april 2010
  • Wethouder (van onder meer welzijn, sociale zaken, WMO, financiën, personeel en organisatie) van Eindhoven vanaf 24 april 2006 tot 1 april 2010
  • Hoofd hulpverlening Leger des Heils in Noord-Brabant en Limburg vanaf december 1999 tot april 2006
  • Intakefunctionaris en zorgmanager Forensisch Psychiatrisch Circuit, GGZ Eindhoven vanaf 1993 tot 1999
  • Stafverpleegkundige, FOBA (Forensisch en Observatie Afdeling) penitentiaire inrichting Amsterdam-Zuidoost vanaf 1988 tot 1993
  • Verpleegkundige afdeling psychiatrie, Academisch Ziekenhuis Utrecht vanaf 1984 tot 1988

andere activiteiten

  • Voorzitter Programmacommissie Actieprogramma "lokale initiatieven voor mensen met verward gedrag" vanaf 23 januari 2017
  • Lid Raad van Toezicht Chapeau Woonkringen vanaf 1 december 2015
  • Lid raad van advies Voedselbank Aalst / Waalre vanaf 1 november 2014
  • Lid raad van advies Stichting Veteranen Brabant Zuid-Oost Eindhoven vanaf 1 mei 2014
  • Co-informateur, collegeonderhandelingen gemeente Nuenen ca. vanaf maart 2014 tot mei 2014
  • Lid raad van advies Stichting Elisabeth Strouven te Maastricht vanaf 1 januari 2014
  • Lid bestuur IXelf vanaf januari 2013 tot mei 2015
  • Voorzitter Buurtonderneming Woensel-West [bezoldigd gaat naar werkgever] vanaf 1 januari 2012 tot 1 maart 2017
  • Voorzitter Programma 'Aandacht voor iedereen" vanaf 2012 tot mei 2015
  • Lid Raad van Toezicht "Effenaar" vanaf mei 2010 tot maart 2015
  • Lid Raad van Toezicht Zuidzorg vanaf mei 2010 tot mei 2013
  • Lid bestuur Stichting T-Huis vanaf 2010 tot februari 2015
  • Voorzitter Koepel WMO-raden vanaf september 2009 tot mei 2015
  • Lid raad van Advies OMO-scholen Eindhoven, van 1 mei 2014 tot 31 december 2015

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Programmacommissie Actieprogramma "lokale initiatieven voor mensen met verward gedrag" vanaf 23 januari 2017
  • Lid Raad van Toezicht Chapeau Woonkringen vanaf 1 december 2015
  • Lid raad van advies Voedselbank Aalst / Waalre vanaf 1 november 2014
  • Lid raad van advies Stichting Veteranen Brabant Zuid-Oost Eindhoven vanaf 1 mei 2014
  • Lid raad van advies Stichting Elisabeth Strouven te Maastricht vanaf 1 januari 2014
  • Directeur Stichting Leger des Heils Welzijn en Gezondheidszorg Limburg/Brabant vanaf 1 april 2010

afgesloten

  • Voorzitter Buurtonderneming Woensel-West [bezoldigd gaat naar werkgever] vanaf 1 januari 2012 tot 1 maart 2017

Hobby's

  • lezen  
  • motorrijden  
  • fietsen  

Anciënniteit

840 dagen
(9 juni 2015 tot heden)