Ir. drs. G.A. van Strien (PVV)



foto van Strien, G.A.van

Gom van Strien is sinds 7 juni 2011 lid van de PVV-fractie in de Eerste Kamer. Sinds 25 september 2012 is hij vice-fractievoorzitter.

De heer Van Strien is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor de Verzoekschriften.



Personalia

  • geboren te Geertruidenberg, 10 juni 1951
  • gehuwd te Horst (L), 16 augustus 1978

kinderen

  • 1 dochter en 2 zoons

woonplaats

  • Arcen, Limburg

Opleidingen

  • Bedrijfskunde aan de Technische Universiteit Twente, van 1976 tot 1978
  • Natuurkunde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen, van 1970 tot 1976
  • HBS B, mgr. Frencken college te Oosterhout, van 1967 tot 1970
  • MULO A te Zevenbergen/Raamsdonksveer, van 1963 tot 1967

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Algemeen directeur TrekhaakCentrum.nl B.V. te Oosterhout vanaf 1 juni 2009 tot 31 maart 2011
  • Algemeen directeur Stichting Incubator Utrecht vanaf 1 mei 2002 tot 1 juli 2009
  • Algemeen directeur UMC Utrecht Holding B.V. vanaf 1 mei 2002 tot 1 juli 2009
  • Algemeen directeur Universiteit Utrecht Holding B.V. vanaf 1 januari 2000 tot 1 juli 2009
  • Directeur faculteit diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht vanaf 1 januari 1990 tot 1 mei 2002
  • Secretaris faculteit diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht vanaf 16 augustus 1987 tot 1 januari 1990
  • Secretaris directieraad RWS te Den Haag vanaf 1 februari 1986 tot 16 augustus 1987
  • Chef energiestatistieken bij het CBS te Voorburg vanaf 1 januari 1980 tot 1 februari 1986
  • Economisch stafmedewerker CBS te Voorburg vanaf 1 september 1978 tot 1 januari 1980

andere activiteiten

  • Adviseur TrekhaakCentrum.nl BV vanaf 31 maart 2011 tot juli 2013
  • Commissaris bij de Universitaire Landbouwhuisdieren Praktijk (ULP) BV te Harmelen vanaf 1 juli 2009 tot 1 juli 2014
  • Adviseur ACS-systems BV te Oosterhout vanaf 2009 tot juli 2013
  • Docent financiële sturingsinstrumenten bij Avicenna te Deventer in het kader van leiderschapscursussen vanaf 2009 tot 2011
  • Commissaris Thuja Capital BV. vanaf 2006 tot 2010
  • Directeur Buijs Ballot fonds BV. vanaf 2005 tot 1 juli 2009
  • Adviseur Spoedkliniek voor Dieren Amsterdam (SDA) vanaf 2002 tot 2012
  • Lid financiële commissie van het Buijs Ballot fonds BV. vanaf 2001 tot 2005
  • Voorzitter directeurenoverleg van de Universiteit van Utrecht vanaf 1997 tot 2002
  • Voorzitter van de Raad van Toezicht facilitair bedrijf van de Universiteit Utrecht (FBU) vanaf 1994 tot 2002
  • Voorzitter group of experts on coal statistics en voorzitter van de group of experts on general energy statistics van de Economic Commission for Europe van de Verenigde Naties vanaf 1983 tot 1986
  • Lid diverse werkgroepen van de Sociaal Economische Raad (SER) op energiegebied vanaf 1982 tot 1985
  • Lid van de raad van commissarissen bij Simibio BV te Utrecht in 2012.

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

afgesloten

  • Adviseur TrekhaakCentrum.nl BV vanaf 31 maart 2011 tot juli 2013
  • Commissaris bij de Universitaire Landbouwhuisdieren Praktijk (ULP) BV te Harmelen vanaf 1 juli 2009 tot 1 juli 2014
  • Adviseur ACS-systems BV te Oosterhout vanaf 2009 tot juli 2013
  • Adviseur Spoedkliniek voor Dieren Amsterdam (SDA) vanaf 2002 tot 2012

Partijpolitieke functies

vorige

  • voorzitter bestuur afdeling Alphen aan de Rijn voor de VVD, van 1984 tot 1988

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 21 februari 2009

Publicaties

  • Ankerkuil- en Staalboomvisserij (1986)
  • Bijdragen aan de Encyclopedie van de Bedrijfseconomie (Kluwer, 1983-1985)
  • Diverse publicaties op Energiegebied (1980-1982)
  • Wetenschappelijke publicatie op het gebied van de Vaste Stof Fysica (1980)
  • Diverse historische publicaties inzake de rechtelijke archieven van 17e en 18e eeuws Horst (L)
  • Diverse historische publicaties inzake de rechtelijke archieven van 16e en 17e eeuws Raamsdonk
  • Diverse genealogische publicaties

Hobby's

  • maritieme geschiedenis en genealogie

Anciënniteit

2663 dagen
(7 juni 2011 tot heden)