J.G. Vlietstra (PvdA)



foto van Vlietstra, J.G.

Janny Vlietstra (1948) is sinds 12 september 2017 lid van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer.

Zij was eerder lid van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015. 



Personalia

  • Geboren te Leeuwarden, 13 april 1948
  • Gehuwd te Leeuwarden, 8 oktober 1969

kinderen

  • 1 dochter en 1 zoon

woonplaats

  • Leeuwarden, Friesland/Fryslân

levensbeschouwing

  • Geen

Opleidingen

  • Voortgezette opleiding vormingswerk te Amsterdam, van 1975 tot 1977
  • Sociale academie, Academie voor Sociale en Culturele Arbeid te Groningen, van 1966 tot 1970
  • H.B.S.-b, "Rijks Hogere Burgerschool" te Leeuwarden, van 1961 tot 1966

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 12 september 2017
  • Wnd. burgermeester Haren vanaf 1 mei 2013 tot 1 mei 2015
  • Wnd. burgermeester Marum vanaf 13 september 2012 tot 1 mei 2013
  • Wnd. burgermeester De Wolden vanaf 1 oktober 2011 tot 1 mei 2012
  • Lid Eerste Kamer vanaf 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • Gedeputeerde Drenthe vanaf 28 januari 2009 tot 20 april 2011
  • Burgermeester Winschoten vanaf 1 maart 1995 tot 1 februari 2009
  • Wethouder Leeuwarden vanaf 1 mei 1986 tot 1 maart 1995
  • Directeur St. Kinderopvang, Leeuwarden vanaf 1 augustus 1984 tot 1 mei 1986
  • Lid gemeenteraad Leeuwarden vanaf 1982 tot 1 maart 1995
  • Docent Sociaal Hoger Onderwijs Friesland, Leeuwarden vanaf 13 september 1979 tot 1 augustus 1984
  • Stafmedewerker Culturele Raad Friesland, Leeuwarden vanaf 1 januari 1976 tot 1 februari 1980
  • Vormingswerk Werkende Jongeren, Leeuwarden vanaf 1 augustus 1970 tot 1 augustus 1975

andere activiteiten

  • Ambassadeur Noord Nederlands Orkest
  • Lid Raad van Toezicht University Campus Fryslân
  • Voorzitter VOS/ABB
  • Voorzitter Tourist Info Fryslân
  • Voorzitter Biblionet Groningen
  • Voorzitter Ambulante Verslavingszorg Groningen
  • Vice-voorzitter Stichting Oude Groninger Kerken
  • Vice-voorzitter Onderwijsgroep Noord
  • Voorzitter Nationaal Park Lauwersmeer
  • Voorzitter Werkvoorzieningschap Synergon
  • Voorzitter Stichting Klokkenspel Groningen
  • Lid Raad van Toezicht CINOP
  • Commissaris Waterbedrijf Groningen
  • Commissaris Blauwe Stad
  • Lid DB Eems-Dollard Regio
  • Lid DB Vereniging Groninger Gemeenten
  • Vice-voorzitter Platform Gemeentelijk Vredesbeleid
  • Voorzitter Commissie rechtspositionele aangelegenheden UMCG
  • Voorzitter Vereniging Sport en Gemeenten afdeling Noord
  • Plv. lid Comité van de Regio's
  • Plv. Korpsbeheerder Regiopolitie Groningen

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Toezicht Sesam Academie vanaf 2017
  • Lid Raad van Toezicht The Hague Academy for Local Governance vanaf 2017
  • Voorzitter Commissie Bijzondere Situaties Groningen (aardbevingsproblematiek) vanaf 1 januari 2016
  • Lid Ledenraad VGZ vanaf 2016
  • Voorzitter Energy College Noord-Nederland vanaf 2015
  • Voorzitter Tendercommissie Waddenfonds vanaf 2015
  • President-commissaris Afvalsturing Friesland vanaf 2013
  • Lid Raad van Toezicht ZINN (zorginstelling Groningen) vanaf 2012
  • Lid Raad van Advies Herinneringscentrum Kamp Westerbork vanaf 2012
  • Voorzitter Raad van Toezicht Het Groninger Landschap vanaf 2011
  • Lid bestuur De 12 Landschappen vanaf 2011


Partijpolitieke functies

  • Lid diverse programmacommissies en kandidaatstellingscommissies
  • Lid dagelijks bestuur Centrum voor Lokaal Bestuur
  • Voorzitter Rooie Vrouwen Leeuwarden
  • Lid afdelingbestuur PvdA Leeuwarden
  • Drie keer lijsttrekker bij gemeenteraadsverkiezingen

Activiteiten

  • Lid Nederlands Genootschap Burgermeesters

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder Orde van Oranje Nassau, juni 2015

Hobby's

  • Zeezeilen, musea- en concertbezoek, reizen, lezen

Anciënniteit

1593 dagen
(12 september 2017 tot heden)
(7 juni 2011 tot 9 juni 2015)