Mr.dr. R.F. Ruers (SP)



foto van Ruers, R.F.

Bob Ruers (1947) is sinds 5 februari 2019 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. Hij was al eerder lid van de Eerste Kamer van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003, van 12 december 2006 tot 12 juni 2007 en van 7 juni 2011 tot 20 juni 2018. Van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003 was hij fractievoorzitter.

De heer Ruers was van 16 juni 2015 tot 20 juni 2018 vice-voorzitter van de vaste Eerste Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken en de Hoge Colleges van Staat / Algemene Zaken en Huis van de Koning (BiZa/AZ).



Personalia

  • geboren te Sittard, 24 mei 1947
  • gehuwd te Utrecht, 13 mei 1983

kinderen

  • 1 dochter en 1 zoon

woonplaats

  • Sittard, Limburg

Opleidingen

  • rechten: privaatrecht, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1966 tot 1973
  • gymnasium, R.K. "Bisschoppelijk College" te Sittard, van 1959 tot 1966

Promotie

  • rechtsgeleerdheid Erasmus Universiteit Rotterdam, 15 maart 2012: proefschrift "Macht en tegenmacht in de Nederlandse asbestregulering"

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 5 februari 2019 en eerder vanaf 7 juni 2011 tot 20 juni 2018
  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 12 december 2006 tot 12 juni 2007
  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 19 mei 1998 tot 10 juni 2003
  • Lid gemeenteraad van Utrecht vanaf 29 april 1986 tot 1 januari 2001
  • Advocaat te Utrecht vanaf 13 augustus 1980 tot 1 januari 2017
  • Jurist NOS (Nederlandse Omroep Stichting) vanaf 1 februari 1978 tot 1 augustus 1980
  • Jurist GAK (Gemeenschappelijk Administratiekantoor) vanaf 1 januari 1975 tot 1 januari 1978

andere activiteiten

  • Lid Gedeputeerde Staten Limburg vanaf 15 juni 2019 tot 28 september 2019
  • Lid Raad van Toezicht Stichting Asbest Instituut vanaf januari 2000 tot 24 november 2016

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Gedeputeerde Staten Limburg vanaf 15 juni 2019 tot 28 september 2019

afgesloten

  • Advocaat te Utrecht vanaf 13 augustus 1980 tot 1 januari 2017

Partijpolitieke functies

  • Voorzitter stichting beheer SP
  • Voorzitter stichting personeel SP

vorige

  • voorzitter SP-fractie Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 10 juni 2003
  • lid partijbestuur SP, van 1 januari 1990 tot 24 mei 2003
  • fractievoorzitter SP gemeenteraad van Utrecht, van 1986 tot januari 2001; 1986-1990 eenmansfractie

Publicaties

  • Proefschrift "Macht en tegenmacht in de Nederlandse asbestregulering", 2012

Anciënniteit

4647 dagen
(5 februari 2019 tot heden)
(7 juni 2011 tot 20 juni 2018)
(12 december 2006 tot 12 juni 2007)
(19 mei 1998 tot 10 juni 2003)