Mr. W.B. Hoekstra (CDA)

Wopke Hoekstra (1975) is sinds 7 juni 2011 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer.

Hij is partner bij McKinsey in Amsterdam.

De heer Hoekstra is vicevoorzitter van de vaste commissie voor Financiën en vicevoorzitter van de CDA-fractie. 


Personalia

  • geboren te Bennekom, 30 september 1975  
  • samenwonend  

kinderen

  • 4 kinderen  

woonplaats

  • Bussum, Noord-Holland  

levensbeschouwing

  • vrijzinnig protestants  

Opleidingen

  • Nederlands recht, (Rijks)universiteit Leiden, van september 1994 tot april 2001  
  • geschiedenis (propedeuse), (Rijks)universiteit Leiden, van 1995 tot 1997  
  • keuzevakken rechten, internationale politiek en Italiaans, Libera Università Internazionale degli Studi Sociali "Guido Carli", eerste helft 2000  

post-academisch onderwijs

  • MBA-opleiding INSEAD (European Institute of Business Administration) te Fontainebleau en Singapore, 2005  

stages e.d.

  • marketingstage bij ABN AMRO te Sint Maarten, 4e kwartaal 1999  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Consultant adviesbureau "McKinsey" vanaf 2006
  • Diverse commerciële leidinggevende functies, Royal Dutch Shell te Berlijn, Hamburg en Rotterdam vanaf 2002 tot 2004

andere activiteiten

  • Voorzitter Raad van Toezicht Scheepvaartmuseum in Amsterdam vanaf 1 april 2016
  • Lid bestuur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut vanaf 2014
  • Columnist "Het Financieele Dagblad", 2005; over ervaringen tijdens INSEAD vanaf 2005 tot 2005
  • Lid Supervisory Board Bright Students Conference vanaf 2003 tot 2008

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Toezicht Scheepvaartmuseum in Amsterdam vanaf 1 april 2016
  • Lid bestuur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut vanaf 2014
  • Consultant adviesbureau "McKinsey" vanaf 2006


Partijpolitieke functies

  • Voorzitter programmacommissie verkiezingen Tweede Kamer 2017  

vorige

  • penningmeester Eduardo Frei Stichting, van 1 januari 2009 tot juni 2011  
  • lid bestuur CDA afdeling Amsterdam, van 2009 tot juni 2011  
  • redacteur CDA-tijdschrift, van 2007 tot 2009  
  • lid CDA-programmacommissie Provinciale Statenverkiezingen in Noord-Holland, 2010  

Anciënniteit

2303 dagen
(7 juni 2011 tot heden)