P. van Dijk (PVV)

Peter van Dijk (1952) is sinds 28 maart 2017 lid van de PVV-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Van Dijk verving van 8 september 2015 tot 29 december 2015 als lid van de PVV-fractie in de Eerste Kamer mevrouw Popken gedurende haar bevallingsverlof. Peter van Dijk was eerder lid van de Eerste Kamer van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015.


Personalia

  • geboren te Goes, 28 december 1952  
  • gehuwd te Goes  

woonplaats

Kattendijke, Zeeland

Opleidingen

  • Rechten, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1977 tot 1978  
  • MO-A Engels, Middelburg, van 1974 tot 1976  
  • Koninklijk Instituut voor de Marine, Den Helder, van 1973 tot 1974  
  • HBS-B, Goese Lyceum, Goes, van 1965 tot 1973  

overige

juridische en managementopleidingen

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 28 maart 2017
  • Manager European Operations Tekvet Technologies Co. USA vanaf 1 juli 2010
  • Chauffeur OV, Goes vanaf 1 januari 2005 tot 1 januari 2011
  • Projectleider, Goes vanaf 1 januari 2003 tot 1 januari 2005
  • Manager, Roosendaal vanaf 1 januari 1995 tot 1 januari 2003
  • Voorzitter OR, Vlissingen vanaf 1 januari 1987 tot 1 februari 1994
  • Administratief medewerker logistiek, Vlissingen vanaf 1 januari 1977 tot 1 februari 1994

andere activiteiten

  • Voorzitter stichting "Frans Naerebout" vanaf 1 januari 1977 tot 1 januari 2004
  • Lid Landelijke groep Havens CNV
  • Lid Zeeuwse Jeugdraad
  • Lid Goese Sportraad
  • Lid algemeen bestuur vliegveld Midden-Zeeland
  • Lid Goese Raad voor het opbouwwerk
  • Plaatsvervangend lid gemeenschappelijke regeling "het Veerse Meer"

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Manager European Operations Tekvet Technologies Co. USA vanaf 1 juli 2010


Partijpolitieke functies

  • fractievoorzitter PVV Provinciale Staten van Zeeland, sinds 10 maart 2011  
  • penningmeester afdeling Goes CDA, van 1990 tot 1997  
  • fractiesecretaris gemeenteraadsfractie CDA Goes, van 20 augustus 1981 tot 1986  
  • lid Gemeenteraad van Goes, van 20 augustus 1981 tot 1 mei 1990  

Onderscheidingen

ridderorden

  • Inhuldigingsmedaille 2013, 30 april 2013  
  • lid Orde van Oranje-Nassau, 11 februari 2002  

erelidmaatschappen

erelid vereniging "De Antilliaanse padvinders", 1 januari 1990

Anciënniteit

1638 dagen
(28 maart 2017 tot heden)
(8 september 2015 tot 29 december 2015)
(7 juni 2011 tot 9 juni 2015)