Prof. dr. A.H.G. Rinnooy Kan (D66)

Alexander Rinnooy Kan (1949) is vanaf 9 juni 2015 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Rinnooy Kan is voorzitter van de commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW).


Personalia

  • geboren te Scheveningen; gem. 's-Gravenhage, 5 oktober 1949  
  • gehuwd  

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland  

Opleidingen

  • econometrie (kandidaats), Universiteit van Amsterdam tot 1972  
  • wiskunde, Rijksuniversiteit Leiden tot 1972  
  • gymnasium, "Eerste VCL (Vrijzinnig-Christelijk Lyceum)" te 's-Gravenhage tot 1967  

Promotie

  • wiskunde en natuurwetenschappen, Universiteit van Amsterdam, 28 januari 1976  

eredoctoraten

  • onderwijswetenschappen, Open Universiteit, 25 september 2009  
  • economische, sociale en politieke wetenschappen, Vrije Universiteit van Brussel, 1994  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Universiteitshoogleraar economie en bedrijfskunde, Universiteit van Amsterdam vanaf 1 september 2012
  • Hoogleraar policy analysis in the private and public sector Amsterdam Business School, Universiteit van Amsterdam vanaf 1 september 2007 tot 1 september 2012
  • Voorzitter SER (Sociaal-Economische Raad) vanaf 1 augustus 2006 tot 1 september 2012
  • Lid Raad van Bestuur N.V. ING Groep vanaf 1 september 1996 tot 1 augustus 2006
  • Voorzitter VNO-NCW vanaf 1 januari 1995 tot juni 1996
  • Voorzitter VNO (Verbond van Nederlandse Ondernemingen) vanaf 1 januari 1991 tot 1 januari 1995
  • Rector magnificus, Erasmus Universiteit Rotterdam vanaf 1986 tot 1989
  • Directeur Econometrisch Instituut, Erasmus Universiteit Rotterdam vanaf 1983 tot 1986
  • Hoogleraar operationeel onderzoek, Erasmus Universiteit Rotterdam vanaf 1 januari 1980 tot 1 januari 1991
  • Lector operationeel onderzoek, Erasmus Universiteit Rotterdam vanaf 1977 tot 1 januari 1980
  • Wetenschappelijk medewerker wiskunde en statistiek, Technische Hogeschool Delft vanaf 1973 tot 1977
  • Wiskundig medewerker "Spectrum Encyclopedia" vanaf 1972 tot 1973
  • Onderzoeksassistent Wiskundig Instituut, Rijksuniversiteit Leiden vanaf 1969 tot 1972

andere activiteiten

  • Lid Raad van Advies Effectief Altruïsme vanaf 1 mei 2017
  • Lid Raad van Advies DeedMob vanaf 1 april 2017
  • Lid Raad van Advies KIS vanaf 1 april 2017
  • Lid Raad van Advies BorderXingInfo vanaf 1 mei 2016
  • Voorzitter Big Data Alliance (BDA) vanaf 24 juni 2015
  • Lid Begeleidingscommissie Uitvoering Geneesmiddelenbeleid vanaf 1999 tot 1999
  • Co-voorzitter Nationale Wetenschapsagenda tot 1 december 2015
  • Voorzitter Commissie Evaluatie Nationale Politie tot 1 oktober 2015
  • Voorzitter Raad van Toezicht en Advies Stichting World Press Photo tot 1 september 2015
  • Lid Raad van Advies Human Rights Watch (NL) tot 9 juni 2015
  • Lid College van Regenten Prof. F. de Vries-Stichting
  • Lid Internationale Adviesraad Teijin, Japan
  • Lid Raad van Commissarissen Siemens Nederland
  • Lid Raad van Advies Mr. Hans van Mierlo Stichting
  • Lid Raad van Advies Stichting Instituut GAK
  • Lid bestuur World Connectors
  • Lid bestuur Blockbusterfonds
  • Voorzitter Raad van Advies Thema Instituties (UU)
  • Voorzitter Raad van Advies Nationaal Preventie Programma 'Alles is gezondheid', ministerie van VWS
  • Voorzitter Agenda voor de Zorg
  • Voorzitter Raad van Advies Universiteit voor Humanistiek
  • Voorzitter bestuur Stichting "Folia Civitatis"
  • Voorzitter Apeldoorn Conference Series
  • Voorzitter Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen
  • Voorzitter Raad van Advies ACE (Amsterdam Center for Entrepreneurship)
  • Voorzitter Raad van Toezicht filmmuseum "EYE" te Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Toezicht podium "De Balie" te Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Toezicht Prins Bernhard Cultuurfonds
  • Voorzitter Raad van Toezicht Academisch Medisch Centrum (AMC), Universiteit van Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Advies Diabetesvereniging Nederland (per eind 2015)
  • Gasthoogleraarschappen in Europa en de Verenigde Staten (onder andere Universiteit van Californië te Berkeley, Columbia University te New York, MIT te Cambridge, de Wharton School in Philadelphia)
  • Lid Raad van Commissarissen "Perscombinatie"
  • Lid Raad van Commissarissen "Dura Bouw" B.V. te Rotterdam
  • Lid Raad van Commissarissen "Mees Pierson"
  • Lid College van Externe Adviseurs "Moret, Ernst & Young"
  • Voorzitter Stichting Praemium Erasmianum
  • Voorzitter commissie onderzoek functioneren publieke omroep
  • Lid Raad van Toezicht EPN, Platform voor de informatiesamenleving
  • Lid bestuurscommissie Investments van PGGM
  • Vicevoorzitter Stichting Lezen & Schrijven
  • Voorzitter Strategische Adviescommissie over innovatie (ministerie van Economische Zaken)
  • Lid Raad van Toezicht Nicis Institute (Maatschappelijk Topinstituut voor de steden)
  • Voorzitter commissie onderzoek dreigende lerarentekort
  • Lid Innovatieplatform I en II
  • Lid Taskforce 'Vrouwen aan de top'
  • Voorzitter International Advisory Board Rotterdam
  • Lid commissie toekomstbestending hogeronderwijsstelsel
  • Voorzitter stichting organisatie festivaljaar 2013 in Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Commissarissen "De Nederlandsche Bank"
  • 'verkenner' collegevorming gemeente Amsterdam
  • Voorzitter commissie vernieuwingen in de financiën van gemeenten, VNG
  • Voorzitter Goede Doelen Platform
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting Lezen en Schrijven
  • Voorzitter Raad van Commissarissen N.V. "Het Concertgebouw"
  • Voorzitter Raad van Toezicht Manifesta
  • Voorzitter Care Summit
  • Lid Raad van Advies Stichting Nationaal Monument MH17

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Raad van Advies Effectief Altruïsme vanaf 1 mei 2017
  • Lid Raad van Advies DeedMob vanaf 1 april 2017
  • Lid Raad van Advies KIS vanaf 1 april 2017
  • Lid Raad van Advies BorderXingInfo vanaf 1 mei 2016
  • Voorzitter Big Data Alliance (BDA) vanaf 24 juni 2015
  • Universiteitshoogleraar economie en bedrijfskunde, Universiteit van Amsterdam vanaf 1 september 2012
  • Lid College van Regenten Prof. F. de Vries-Stichting
  • Lid Internationale Adviesraad Teijin, Japan
  • Lid Raad van Commissarissen Siemens Nederland
  • Lid Raad van Advies Mr. Hans van Mierlo Stichting
  • Lid Raad van Advies Stichting Instituut GAK
  • Lid bestuur World Connectors
  • Lid bestuur Blockbusterfonds
  • Voorzitter Raad van Advies Thema Instituties (UU)
  • Voorzitter Raad van Advies Nationaal Preventie Programma 'Alles is gezondheid', ministerie van VWS
  • Voorzitter Agenda voor de Zorg
  • Voorzitter Raad van Advies Universiteit voor Humanistiek
  • Voorzitter bestuur Stichting "Folia Civitatis"
  • Voorzitter Apeldoorn Conference Series
  • Voorzitter Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen
  • Voorzitter Raad van Advies ACE (Amsterdam Center for Entrepreneurship)
  • Voorzitter Raad van Toezicht filmmuseum "EYE" te Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Toezicht podium "De Balie" te Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Toezicht Prins Bernhard Cultuurfonds
  • Voorzitter Raad van Toezicht Academisch Medisch Centrum (AMC), Universiteit van Amsterdam
  • Voorzitter Raad van Advies Diabetesvereniging Nederland (per eind 2015)
  • Voorzitter Raad van Toezicht Manifesta
  • Voorzitter Care Summit
  • Lid Raad van Advies Stichting Nationaal Monument MH17

afgesloten

  • Co-voorzitter Nationale Wetenschapsagenda tot 1 december 2015
  • Voorzitter Commissie Evaluatie Nationale Politie tot 1 oktober 2015
  • Voorzitter Raad van Toezicht en Advies Stichting World Press Photo tot 1 september 2015
  • Lid Raad van Advies Human Rights Watch (NL) tot 9 juni 2015

Partijpolitieke functies

vorige

  • lid Raad van Advies Hans van Mierlo-Stichting  

Onderscheidingen

ridderorden

  • Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, 6 september 2011  
  • Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 april 1997  

overige

  • Akademiepenning 2014, Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, 27 maart 2014  

Publicaties

  • artikelen in kranten, tijdschriften en vakbladen  
  • "Voorzitter! De kunst van voorzitten zonder hamer" (met Gerdi Verbeet, 2014)  
  • "Machine scheduling problems: classification, complexity and computations" (dissertatie, 1976)  

Anciënniteit

840 dagen
(9 juni 2015 tot heden)