Prof. dr. H.W. Overbeek (SP)

Henk Overbeek (1949) is sinds 4 oktober 2016 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. 


Personalia

  • geboren te Haarlem, 13 oktober 1949  
  • gehuwd  

kinderen

  • 2 zoons  

woonplaats

  • Amstelveen, Noord-Holland  

Opleidingen

  • algemene politieke en sociale wetenschappen, Universiteit van Amsterdam (Kandidaatsexamen Politicologie in 1972, Cum laude doctoraalexamen Internationale Betrekkingen in 1976, van 1968 tot 1976  
  • Gonzaga University te Spokane (Wash., VS), van 1967 tot 1968  
  • gymnasium-b, Murmellius Gymnasium te Alkmaar, van 1961 tot 1967  

Promotie

  • Sociale wetenschappen, Universiteit van Amsterdam, 22 januari 1988  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 4 oktober 2016
  • Adviseur management-team (0,1 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Antropologie vanaf 1 maart 2017 tot 31 mei 2017
  • Docent (0,2 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Bestuurswetenschap en Politicologie vanaf 1 november 2016 tot 31 januari 2017
  • Adviseur management-team (0,1 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Organisatiewetenschappen vanaf 1 oktober 2016 tot 31 december 2016
  • Interim Afdelingshoofd (0,4 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Organisatiewetenschap vanaf 1 april 2016 tot 30 september 2016
  • Docent Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Bestuurswetenschap en Politicologie (via Ovo) vanaf 1 november 2015 tot 31 januari 2016
  • Emeritus hoogleraar internationale betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam vanaf oktober 2014
  • Hoogleraar Internationale Betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Bestuurswetenschap en Politicologie vanaf 2013 tot 2014
  • Hoogleraar Internationale Betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Politicologie vanaf 2004 tot 2013
  • Universitair Hoofddocent Internationale Betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Politicologie vanaf 2001 tot 2004
  • Universitair Docent Internationale Betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Politicologie vanaf 1999 tot 2001
  • Adjunct Professor Webster University, Department of International Relations, Leiden vanaf 1994 tot 2004
  • Universitair docent Internationale Betrekkingen Universiteit van Amsterdam, Vakgroep Politicologie (eerder Vakgroep Internationale Betrekkingen en Volkenrecht vanaf 1988 tot 1998
  • Wetenschappelijk medewerker Universiteit van Amsterdam, Vakgroep Politicologie (eerder Vakgroep Internationale Betrekkingen en Volkenrecht) vanaf 1977 tot 1987
  • Kandidaatassistent Universiteit van Amsterdam, Vakgroep Politicologie (eerder Vakgroep Internationale Betrekkingen en Volkenrecht) vanaf 1974 tot 1976


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Emeritus hoogleraar internationale betrekkingen Vrije Universiteit Amsterdam vanaf oktober 2014

afgesloten

  • Adviseur management-team (0,1 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Antropologie vanaf 1 maart 2017 tot 31 mei 2017
  • Docent (0,2 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Bestuurswetenschap en Politicologie vanaf 1 november 2016 tot 31 januari 2017
  • Adviseur management-team (0,1 fte) Vrije Universiteit Amsterdam, Afdeling Organisatiewetenschappen vanaf 1 oktober 2016 tot 31 december 2016

Publicaties

  • "Cultuurgoed of koopwaar. Over hoger onderwijs, globalisering en de leer der internationale betrekkingen" (oratie, 2005)  
  • "Global Capitalism and Britain's Decline" (dissertatie, 1988)  

Anciënniteit

357 dagen
(4 oktober 2016 tot heden)