Prof. drs. H.A. Schaper (D66)



foto van Schaper, H.A.

Herman Schaper (1949) is vanaf 9 juni 2015 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te 's-Gravenhage, 24 maart 1949
  • gehuwd te 's-Gravenhage, 30 september 1978

kinderen

  • 2 dochters en 1 zoon

woonplaats

  • 's Gravenhage, Zuid-Holland

levensbeschouwing (niet-kerkelijk)

  • humanistisch

Opleidingen

  • geschiedenis: contemporaine geschiedenis, Rijksuniversiteit Leiden, 1967-1972 en 1973-1974 (c.l.)
  • graduate study foreign affairs (Master of Arts), University of Virginia te Virginia (VS), 1972-1973
  • gymnasium-a, Gymnasium Haganum te 's-Gravenhage, september 1960 - juni 1967

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Hoogleraar vrede, recht en veiligheid (Kooijmans-leerstoel), Universiteit Leiden-Campus Den Haag vanaf 1 september 2014
  • Speciaal gezant van de minister van Buitenlandse Zaken voor de Nederlandse kandidatuur voor de Veiligheidsraad en Mensenrechtencommissie vanaf september 2013 tot maart 2014
  • Hoofd Permanente Vertegenwoordiging bij de VN (Verenigde Naties) te New York vanaf september 2009 tot augustus 2013
  • Hoofd Permanente Vertegenwoordiging bij de NAVO (Noord-Atlantische Verdragsorganisatie) te Brussel vanaf augustus 2005 tot augustus 2009
  • Plaatsvervangend directeur-generaal politieke zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken vanaf 2001 tot 2005
  • Lid D'66 fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 15 september 1981 tot 16 september 1982
  • Verschillende functies op het ministerie van Buitenlandse Zaken vanaf 1980 tot 2014
  • Wetenschappelijk medewerker NGIZ (Nederlands Genootschap voor Internationale Zaken) vanaf 1975 tot 1979

andere activiteiten

  • Lid Noord-Atlantische Assembleé vanaf oktober 2015
  • Lid Board of the Centre for Humanitarian Dialogue, te Genève vanaf 15 mei 2015
  • Lid Noord-Atlantische Assembleé vanaf 1981 tot 1982

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Noord-Atlantische Assembleé vanaf oktober 2015
  • Lid Board of the Centre for Humanitarian Dialogue, te Genève vanaf 15 mei 2015
  • Hoogleraar vrede, recht en veiligheid (Kooijmans-leerstoel), Universiteit Leiden-Campus Den Haag vanaf 1 september 2014


Partijpolitieke functies

vorige

  • secretaris buitenland D'66, november 1977 – oktober 1979
  • secretaris organisatie D'66, september 1974 - november 1976
  • lid Haags Jongeren Parlement 1967-1968

Publicaties

  • artikelen over actuele internationale politiek in Internationale Spectator, Bijdragen en Mededelingen betreffende de Geschiedenis der Nederlanden, Atlantisch Perspectief, Idee'66, Raam op Rusland, landelijke dagbladen, e.a.

Anciënniteit

1105 dagen
(9 juni 2015 tot heden)