Dr. A.H. Flierman (CDA)

Anne Flierman (1955) is sinds 16 juni 2009 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Flierman is voorzitter van de Nederlands Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO). Tot 1 mei 2013 was hij voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Twente.

De heer Flierman is sinds 30 juni 2015 Eerste Ondervoorzitter van de Eerste Kamer.


Personalia

  • geboren te Emmen, 12 november 1955  
  • gehuwd te Hellendoorn, 2 november 1979  

kinderen

  • 3 zonen  

woonplaats

  • Markelo, Overijssel  

levensbeschouwing

  • protestants  

Opleidingen

  • geschiedenis, Rijksuniversiteit Leiden, van 1974 tot 1979  
  • gymnasium-a te Vlaardingen, van 1968 tot 1974  

Promotie

  • letteren, Rijksuniversiteit Leiden, 1984  

overige

  • Harvard Business School, Leading change and organisational renewal, 2004  
  • Krauthammer International, top-management training, 1998  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 16 juni 2009
  • Voorzitter Nederlands Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) vanaf 1 mei 2013
  • Voorzitter College van Bestuur Universiteit Twente te Enschede vanaf 1 augustus 2005 tot 1 mei 2013
  • Vicevoorzitter College van Bestuur (belast met financiën en personeelsbeleid), Universiteit Maastricht vanaf 1 april 2001 tot 1 augustus 2005
  • Gemeentesecretaris Gemeente Arnhem vanaf 1996 tot 2001
  • Secretaris-directeur Stadsregio Rotterdam vanaf 1993 tot 1996
  • Directeur Algemene bestuurszaken, gemeente Rotterdam, tevens secretaris Overlegorgaan Rijnmondgemeenten vanaf 1990 tot 1993
  • Hoofd Afdeling begrotingszaken en control, directie financiën, gemeente Rotterdam vanaf 1987 tot 1990
  • Beleidsadviseur Afdeling Financiën, gemeente Rotterdam vanaf 1983 tot 1987
  • Ambtenaar (begrotingsinspecteur) Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen vanaf 1980 tot 1983

andere activiteiten

  • Voorzitter Raad van Toezicht van de Stichting Landschap Overijssel vanaf 1 oktober 2016
  • Lid van het bestuur European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA) vanaf 23 oktober 2015
  • Voorzitter 'innovative medical devices initiative' (IMDI.NL) vanaf 1 juli 2014
  • Lid Raad van Toezicht Nuffic vanaf januari 2014
  • Voorzitter Raad van Toezicht Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) te Winterswijk vanaf 1 mei 2013
  • Lid Raad van Commissarissen Cogas BV vanaf 1 oktober 2010
  • Informateur collegebesprekingen Gemeente Wierden vanaf maart 2010 tot maart 2010
  • Lid Hochschulrat van de Technische Universität Hamburg-Harburg vanaf 1 januari 2009 tot 1 april 2016
  • Onafhankelijk voorzitter van de Strategische Adviescommissie voor het fysieke domein (StrAC) Overijssel vanaf 2008 tot 2016
  • Voorzitter European Consortium of Innovative Universities (ECIU) vanaf 2008 tot 2014
  • Lid innovatieplatform Twente vanaf 2006 tot 2014
  • Bestuurslid, later voorzitter Federatie van Technische Universiteiten in Nederland (3TU federatie) vanaf 2006 tot 2014
  • Voorzitter van de Raad van Toezicht Onderwijsstichting Movare (Kerkrade en omstreken) vanaf 2005 tot 2006
  • Penningmeester en vervolgens voorzitter Schoolbestuur bijzonder onderwijs Woerden vanaf 1983 tot 1993
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting Thuiszorg Westelijke Mijnstreek
  • Voorzitter stuurgroep bedrijfsvoering van de VSNU
  • Voorzitter Stichting Life Sciences Incubator Maastricht en president-commissaris van Biopartner Maastricht BV
  • Lid stuurgroep ICT en organisatie van SURF, de gezamenlijke ICT-organisatie van WO en HBO
  • Commissaris NV "Wonen boven Winkels Maastricht"
  • Bestuurslid VNG-afdeling Gelderland
  • Bestuurslid Stichting Geschiedschrijving Arnhem
  • Lid redactie van Bestuurskunde, wetenschappelijk tijdschrift van de Vereniging van Bestuurskunde
  • Lid van de Raad van Toezicht Orbis Medisch - en Zorgconcern te Sittard
  • Lid adviescommissie Pieken in de Delta Oost-Nederland
  • Lid bestuur toneelgezelschap "Oostpool" te Arnhem

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Toezicht van de Stichting Landschap Overijssel vanaf 1 oktober 2016
  • Lid van het bestuur European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA) vanaf 23 oktober 2015
  • Voorzitter 'innovative medical devices initiative' (IMDI.NL) vanaf 1 juli 2014
  • Lid Raad van Toezicht Nuffic vanaf januari 2014
  • Voorzitter Nederlands Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) vanaf 1 mei 2013
  • Voorzitter Raad van Toezicht Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) te Winterswijk vanaf 1 mei 2013
  • Lid Raad van Commissarissen Cogas BV vanaf 1 oktober 2010

afgesloten

  • Informateur collegebesprekingen Gemeente Wierden vanaf maart 2010 tot maart 2010
  • Lid Hochschulrat van de Technische Universität Hamburg-Harburg vanaf 1 januari 2009 tot 1 april 2016
  • Onafhankelijk voorzitter van de Strategische Adviescommissie voor het fysieke domein (StrAC) Overijssel vanaf 2008 tot 2016
  • Voorzitter European Consortium of Innovative Universities (ECIU) vanaf 2008 tot 2014
  • Lid innovatieplatform Twente vanaf 2006 tot 2014
  • Bestuurslid, later voorzitter Federatie van Technische Universiteiten in Nederland (3TU federatie) vanaf 2006 tot 2014
  • Voorzitter College van Bestuur Universiteit Twente te Enschede vanaf 1 augustus 2005 tot 1 mei 2013

Partijpolitieke functies

vorige

  • lid van de adviesgroep Binnenlandse Zaken van de CDA Tweede Kamerfractie  
  • lid commissie staatkundige vernieuwing, Wetenschappelijk Instituut CDA  
  • lid redactie Bestuursforum (orgaan van de CDA-bestuurdersvereniging), van 1996 tot 2005  
  • lid CDA commissie modelgemeenteprogramma, van 1996 tot 1997  
  • voorzitter afdelingsbestuur CDA Woerden, van mei 1993 tot december 1995  

Onderscheidingen

ridderorden

  • Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 24 april 2013  

buitenlandse

  • Bundeskreuz Verdienst 1e kl., oktober 2007  

Publicaties

  • "'Het centrale punt in de reederswereld'. De Koninklijke Nederlandse Redersvereniging, 1905-1980 : vijfenzeventig jaar ondernemingsorganisatie in de zeevaart" (dissertatie, 1984)  

Anciënniteit

3024 dagen
(16 juni 2009 tot heden)