Drs. F.C.W.C. Lintmeijer (GroenLinks)

Frits Lintmeijer (1956) is vanaf 9 juni 2015 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer.


Personalia

  • geboren te Amersfoort, 1 augustus 1956  
  • gehuwd  

kinderen

  • 3 dochters  

woonplaats

  • Vleuten, Utrecht  

Opleidingen

  • sociaal-culturele wetenschappen, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1974 tot 1981  
  • gymnasium-b, Stedelijk Gymnasium te Amersfoort  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Zelfstandig adviseur op gebied van organisatie, communicatie en strategie vanaf 10 mei 2014
  • Wethouder (van onder meer verkeer, cultuur, erfgoed, regiozaken, internationale zaken en wijken Noordwest en Zuid) Utrecht vanaf 22 april 2010 tot 9 mei 2014
  • Zelfstandig organisatie- en communicatieadviseur en strateeg; onder meer interim-manager bij het CBS 2009-2010 en bij Portaal 2008 tot 2009 vanaf oktober 2008 tot april 2010
  • Mede-eigenaar communicatiebureau "Maatschap voor Communicatie", van oktober 2000 tot september 2008; onder meer interim-manager Communicatie, NPO (Nederlandse Publieke Omroep), van mei 2007 tot juli 2008, interim-manager Communicatie en Marketing, "De Nederlandse Opera", van 2005 tot 2006 en adviseur diverse gemeenten en ministeries vanaf oktober 2000 tot september 2008
  • Directeur Berenschot Communicatie (onder meer interim-hoofd communicatie, gemeente Amersfoort vanaf 1998 tot 1999) vanaf oktober 1996 tot september 2000
  • Hoofd public relations Nederlandse Spoorwegen vanaf 1990 tot 1996
  • Hoofd voorlichting dienst ROVU (Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting), gemeente Utrecht (in 1989-1990 tevens waarnemend directeur stadsvernieuwing) vanaf 1981 tot 1990

andere activiteiten

  • Vicevoorzitter Raad van Toezicht Fonds voor de Podiumkunsten vanaf mei 2015
  • Lid bestuur Waterschapspartij "Water Natuurlijk" vanaf 2008 tot 2010
  • Lid dagelijks bestuur Vluchtelingenwerk Midden-Nederland vanaf 2006 tot 2010
  • Voorzitter Stichting Welzijn De Haar vanaf 2002 tot 2006
  • Lid bestuur Stichting en lid College van Curatoren ten behoeve van de leerstoel strategisch communicatiebeleid, Universiteit van Amsterdam vanaf 2001 tot 2003
  • Lid bestuur Beroepsvereniging voor Communicatie (portefeuille onderwijs) vanaf 1996 tot 2000
  • Penningmeester Theater Kikker te Utrecht vanaf 1994 tot 2000
  • Voorzitter Stichting Welzijn Utrecht-West vanaf 1986 tot 1996
  • Lid Onderwijscommissie Vereniging voor Overheidscommunicatie vanaf 1985 tot 1995
  • Lid bestuur Stichting Ondersteuning Utrechts Welzijnswerk vanaf 1984 tot 1987
  • Penningmeester Stichting Kunstuitleen 't Gooi te Hilversum vanaf 1982 tot 1987
  • Penningmeester jongerenvereniging SSR te Utrecht vanaf 1978 tot 1979

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Vicevoorzitter Raad van Toezicht Fonds voor de Podiumkunsten vanaf mei 2015
  • Zelfstandig adviseur op gebied van organisatie, communicatie en strategie vanaf 10 mei 2014


Partijpolitieke functies

  • voorzitter permanente programmacommissie GroenLinks, vanaf 2014  
  • voorzitter Programmacommissie Tweede Kamerverkiezingen 2017  

vorige

  • lid kandidaatstellingscommissie GroenLinks, Tweede Kamerverkiezingen 2010 en 2012  
  • lid kandidaatstellingscommissie GroenLinks, gemeenteraadsverkiezingen 2006 en 2010  

Anciƫnniteit

840 dagen
(9 juni 2015 tot heden)