Drs. H.J. Meijer (VVD)



H.J. Meijer (VVD) 1

Henk Jan Meijer (1951) is vanaf 11 juni 2019 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.

Hij is voorzitter van de commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving (IWO).



Personalia

  • geboren te Wassenaar, 5 augustus 1951
  • gehuwd

 

kinderen

  • 2 dochters, 2 zoons

 

woonplaats

  • Zwolle, Overijssel

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Toezicht Kennispoort Regio Zwolle vanaf 1 september 2019 tot 1 september 2027
  • Voorzitter Cultuurprijs Overijssel Provincie Overijssel vanaf 1 juli 2019
  • President-commissaris Wildlands Adventure Zoo vanaf 1 december 2018 tot 1 december 2026
  • Burgemeester Gemeente Zwolle vanaf 14 juli 2000 tot 1 september 2019
  • Voorzitter Auditteam Voetbal en Veiligheid Ministerie van Justitie en Veiligheid tot 1 juli 2024
  • Voorzitter Adviesraad Rotterdamsebaan Gemeente Den Haag tot 1 juli 2020
  • Voorzitter Programmaraad Trendbureau Provincie Overijssel


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • HBS-B, Rijnlands Lyceum Wassenaar, vanaf 1 september 1963 tot 16 juni 1968

wetenschappelijk onderwijs

  • Sociologie en planologie, Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1 september 1968 tot 15 februari 1975

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Burgemeester Gemeente Zwolle vanaf 14 juli 2000 tot 1 september 2019

andere activiteiten

  • Voorzitter Raad van Toezicht Kennispoort Regio Zwolle vanaf 1 september 2019 tot 1 september 2027
  • Voorzitter Cultuurprijs Overijssel Provincie Overijssel vanaf 1 juli 2019
  • President-commissaris Wildlands Adventure Zoo vanaf 1 december 2018 tot 1 december 2026
  • Voorzitter Auditteam Voetbal en Veiligheid Ministerie van Justitie en Veiligheid tot 1 juli 2024
  • Voorzitter Adviesraad Rotterdamsebaan Gemeente Den Haag tot 1 juli 2020
  • Voorzitter Programmaraad Trendbureau Provincie Overijssel

Partijpolitieke functies

  • Voorzitter Scoutingcommissie regio Oost VVD


Onderscheidingen

  • Ereburger van de gemeente Den Haag, 5 september 2000
  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 5 september 2000

Anciënniteit

15 dagen
(11 juni 2019 tot heden)