Drs. H.J. Pijlman (D66)



drs. H.J. Pijlman (D66) 1

Henk Pijlman (1955) is vanaf 9 juni 2015 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.

Henk Pijlman is vicevoorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).



Personalia

  • geboren te Tjalleberd; gem. Heerenveen, 10 maart 1955

 

woonplaats

  • Groningen, Groningen

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid van de Raad van Toezicht New Energy Coalition vanaf september 2018
  • Lid Strategic Board Avebé vanaf oktober 2016
  • Ambassadeur Eurosonic-Noorderslag vanaf juni 2016
  • Lid Strategic Board Energy Valley vanaf 1 januari 2015
  • Voorzitter Raad van toezicht Noord Nederlands Orkest (N.N.O) vanaf 1 juni 2012
  • Voorzitter College van Bestuur Hanzehogeschool te Groningen vanaf september 2004
  • Lid Raad van Toezicht Groninger Museum, vanaf maart 2013

afgesloten

  • Lid Raad van Toezicht Beta-Techniek vanaf 1 september 2012 tot 1 januari 2018

Opleidingen

hoger beroepsonderwijs

  • Geschiedenis en Nederlands, lerarenopleiding "Ubbo Emmius" te Groningen

wetenschappelijk onderwijs

  • Geschiedenis en Fries, Rijksuniversiteit Groningen

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Voorzitter College van Bestuur Hanzehogeschool te Groningen vanaf september 2004
  • Lid en plaatsvervangend voorzitter College van Bestuur Hanzehogeschool te Groningen vanaf 16 september 2000 tot september 2004
  • Wethouder (van onderwijs, sport, cultuur en bestuurlijke vernieuwing) van Groningen vanaf 1 april 1990 tot 6 september 2000
  • Lid gemeenteraad van Groningen vanaf 17 april 1985 tot 6 september 2000
  • Leraar geschiedenis, Kamerlingh Onnes College te Groningen tot 1990

andere activiteiten

  • Lid van de Raad van Toezicht New Energy Coalition vanaf september 2018
  • Lid Strategic Board Avebé vanaf oktober 2016
  • Ambassadeur Eurosonic-Noorderslag vanaf juni 2016
  • Lid Strategic Board Energy Valley vanaf 1 januari 2015
  • Lid Raad van Toezicht Beta-Techniek vanaf 1 september 2012 tot 1 januari 2018
  • Voorzitter Raad van toezicht Noord Nederlands Orkest (N.N.O) vanaf 1 juni 2012
  • Lid Raad van Toezicht Groninger Museum, vanaf maart 2013

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Lid hoofdbestuur D66 vanaf 1986 tot 1990
  • Fractievoorzitter D66 gemeenteraad van Groningen vanaf 1986 tot 1990
  • Lid bestuur D66, afdeling Groningen vanaf 1981 tot 1985


Onderscheidingen

overige onderscheidingen en prijzen

  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 6 september 2000

Geschenken

  • 2 kaartjes voor de Esscher tentoonstelling in Leeuwarden, 23 juli 2018

Anciënniteit

1559 dagen
(9 juni 2015 tot heden)