Drs. J.E.A.M. Nooren (PvdA)



foto van Nooren, J.E.A.M.

Jopie Nooren (1961) is vanaf 9 juni 2015 lid van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer. Sinds 25 september 2018 is zij vice-fractievoorzitter en penningmeester.

Mevrouw Nooren is sinds 31 oktober 2017 voorzitter van de commissie voor Infrastructuur, Waterstaat en Omgeving (IWO). Sinds 19 februari 2019 is zij vicevoorzitter van de Tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit.



Personalia

  • geboren te Breda, 25 juni 1961
  • gehuwd

kinderen

  • 3 dochters

woonplaats

  • Linschoten, Utrecht

Opleidingen

  • Beleid en management gezondheidszorg, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1989 tot 1993
  • Ergotherapie, Hogeschool Zuyd te Heerlen, van 1982 tot 1986
  • Longfunctie-assistente, Klokkenberg Breda, van 1979 tot 1982
  • VWO, R.K. Scholengemeenschap Etten-Leur, van 1973 tot 1979

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Voorzitter Raad van Bestuur Bartiméus vanaf 1 januari 2013
  • Raad van Bestuur zorginstelling Lunet zorg, Eindhoven vanaf 2008 tot 2013
  • Directeur Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN), Utrecht vanaf 2003 tot 2008
  • Beleidsmedewerker, later manager zorg, Zorgverzekeraars Nederland (ZN), Zeist vanaf 1997 tot 2003
  • Wetenschappelijk medewerker, later universitair docent Instituut Beleid en Management Gezondheidszorg, Erasmus Universiteit Rotterdam vanaf 1993 tot 1997
  • Ergotherapeut St. Joannes de Deo, Haarlem vanaf 1989 tot 1991
  • Ergotherapeut Brinkgreven, Deventer vanaf 1986 tot 1991
  • Longfunctie-assistente Klokkenberg, Breda vanaf 1979 tot 1982

andere activiteiten

  • Lid Raad van Toezicht Stichting Onbeperkt sportief/Special Olympics vanaf 2013 tot 2015
  • Bestuurslid NVZD vanaf 2012 tot 2015
  • Lid Raad van Toezicht Vilans vanaf 2010 tot 2015
  • Voorzitter Nederlands Gebarencentrum vanaf 2010 tot 2015
  • Vicevoorzitter Raad van Toezicht Wilhelmina Ziekenhuis Assen vanaf 2008 tot 2015
  • Lid Raad van toezicht Centrum voor dienstverlening Rotterdam vanaf 2006 tot 2008
  • Lid Raad van toezicht GGZ Buitenamstel vanaf 2004 tot 2008
  • Vice-voorzitter Progressief akkoord Montfoort (samenwerkingsverband PvdA, GroenLinks + De Onafhankelijke) vanaf 2002 tot 2015
  • Vicevoorzitter Nederlandse Vereniging voor Ergotherapie vanaf 1986 tot 1989

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Raad van Bestuur Bartiméus vanaf 1 januari 2013


Anciënniteit

1409 dagen
(9 juni 2015 tot heden)