Ir. M.B. Vos (GroenLinks)



foto van Vos, M.B.

Marijke Vos (1957) is vanaf 7 juni 2011 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Leidschendam, 4 mei 1957

kinderen

  • 1 stiefdochter
  • 1 zoon

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

Opleidingen

  • biologie, Landbouwhogeschool te Wageningen, van september 1975 tot augustus 1983
  • gymnasium-b, R.K. "Sint Jans Lyceum" te 's-Hertogenbosch, tot juni 1975

overige

  • lesbevoegdheid biologie

stages e.d.

  • stage bij Landbouwuniversiteit Vila Real (Portugal)

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Voorzitter Sociaal Werk Nederland (voorheen MOgroep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening) vanaf 1 juni 2011
  • Wethouder (van zorg, milieu, personeel & organisatie, openbare ruimte en groen) van Amsterdam vanaf 26 april 2006 tot 18 mei 2010
  • Waarnemend fractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 30 september 2003 tot 19 januari 2004
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 17 mei 1994 tot 23 mei 2006
  • Voorzitter GroenLinks (bezoldigd vanaf 1992) vanaf 30 november 1990 tot 17 mei 1994
  • Docent milieukunde, Centrum voor Milieukunde, Rijksuniversiteit Leiden vanaf 1 januari 1990 tot 15 juni 1992
  • Educatief/actie-medewerker, Vereniging Milieudefensie vanaf 15 maart 1984 tot 1 januari 1990
  • Vrijwilliger in een buurthuis; 6 jaar

andere activiteiten

  • Voorzitter Deltaplan Dementie vanaf 1 september 2015
  • Lid Maatschappelijke Adviesraad Beta faculteit Universiteit Utrecht vanaf december 2012 tot 2016
  • Lid regiegroep Verbond van Den Bosch vanaf mei 2012 tot mei 2013
  • Voorzitter Stichting Natuurwijs vanaf 2012 tot november 2014
  • Voorzitter Federatie Landbouw en Zorg vanaf 1 november 2011
  • Voorzitter Platform Lunches op Basisscholen vanaf mei 2011 tot maart 2012
  • Lid Raad van Toezicht Buurtzorg vanaf mei 2011
  • Eigen bedrijf 'Verbinden met Visie', adviseren op het gebied van duurzaamheid en maatschappelijke veranderingsprocessen vanaf 18 januari 2011
  • Voorzitter Stichting "Weet wat je besteedt" vanaf 1 januari 2011 tot 1 januari 2016
  • Voorzitter Interbestuurlijk Platform NME vanaf 1 januari 2011 tot 2012
  • Lid Commissie verduurzamingsperspectieven veehouderij Brabant (Commissie-Van Doorn) vanaf januari 2011 tot 1 september 2011
  • Lid Bestuur Vrijwilligersacademie Amsterdam vanaf januari 2011
  • Lid Bestuur Vogelbescherming Nederland vanaf 1 januari 2011
  • Lid hoofdbestuur MKB NL (vanuit brancheorganisaties Sociaal Werk Nederland (voorheen MOgroep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening) , Kinderopvang en Jeugdzorg) vanaf 2011
  • Lid Programma Raad Rathenau Instituut vanaf 1 december 2010 tot 2016
  • Ambassadeur voor Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling (GDO) vanaf september 2010 tot 2016
  • Lid Bestuur Vluchtelingenorganisaties Nederland (VON) vanaf september 2010 tot november 2014
  • Voorzitter Consumentenplatform van het ministerie van Landbouw en Visserij vanaf mei 2009 tot april 2012
  • Lid Taskforce Biodiversiteit en Natuurlijke Hulpbronnen (cie Alders) vanaf 2009 tot 2011
  • Vicevoorzitter VNG-commissie Gemeentewet en Grondwet vanaf januari 2007 tot juni 2007
  • Lid College van Arbeidszaken VNG vanaf juni 2006 tot mei 2010
  • Mede-eigenaar Domaine de Bellevue (landbouwbedrijf in Frankrijk) vanaf februari 2004
  • Lid Raad van Advies ASKV Steunpunt Vluchtelingen te Amsterdam vanaf 2003 tot 2005
  • Lid en mede-eigenaar Coöperatie "De Franse Slag" (bezit en beheer vakantiehuis in Frankrijk) vanaf 1995
  • Lid bestuur "Mayday", informatiecentrum over voormalig Joegoslavië vanaf 1993 tot 1995
  • Lid bestuur Stichting Milieucontact Oost-Europa vanaf 1989 tot 1994
  • Commissie Memorabel (onderdeel Deltaplan Dementie) tot 1 juli 2015

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Deltaplan Dementie vanaf 1 september 2015
  • Voorzitter Federatie Landbouw en Zorg vanaf 1 november 2011
  • Voorzitter Sociaal Werk Nederland (voorheen MOgroep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening) vanaf 1 juni 2011
  • Lid Raad van Toezicht Buurtzorg vanaf mei 2011
  • Eigen bedrijf 'Verbinden met Visie', adviseren op het gebied van duurzaamheid en maatschappelijke veranderingsprocessen vanaf 18 januari 2011
  • Lid Bestuur Vrijwilligersacademie Amsterdam vanaf januari 2011
  • Lid Bestuur Vogelbescherming Nederland vanaf 1 januari 2011
  • Lid hoofdbestuur MKB NL (vanuit brancheorganisaties Sociaal Werk Nederland (voorheen MOgroep Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening) , Kinderopvang en Jeugdzorg) vanaf 2011
  • Mede-eigenaar Domaine de Bellevue (landbouwbedrijf in Frankrijk) vanaf februari 2004
  • Lid en mede-eigenaar Coöperatie "De Franse Slag" (bezit en beheer vakantiehuis in Frankrijk) vanaf 1995

afgesloten

  • Lid Maatschappelijke Adviesraad Beta faculteit Universiteit Utrecht vanaf december 2012 tot 2016
  • Lid regiegroep Verbond van Den Bosch vanaf mei 2012 tot mei 2013
  • Voorzitter Stichting Natuurwijs vanaf 2012 tot november 2014
  • Voorzitter Platform Lunches op Basisscholen vanaf mei 2011 tot maart 2012
  • Voorzitter Stichting "Weet wat je besteedt" vanaf 1 januari 2011 tot 1 januari 2016
  • Voorzitter Interbestuurlijk Platform NME vanaf 1 januari 2011 tot 2012
  • Lid Commissie verduurzamingsperspectieven veehouderij Brabant (Commissie-Van Doorn) vanaf januari 2011 tot 1 september 2011
  • Lid Programma Raad Rathenau Instituut vanaf 1 december 2010 tot 2016
  • Ambassadeur voor Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling (GDO) vanaf september 2010 tot 2016
  • Lid Bestuur Vluchtelingenorganisaties Nederland (VON) vanaf september 2010 tot november 2014
  • Voorzitter Consumentenplatform van het ministerie van Landbouw en Visserij vanaf mei 2009 tot april 2012
  • Commissie Memorabel (onderdeel Deltaplan Dementie) tot 1 juli 2015

Partijpolitieke functies

vorige

  • voorzitter kandidaatstellingscommissie Tweede Kamerverkiezingen 2011, van 28 november 2009 tot maart 2010
  • vicefractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 januari 2003 tot 23 mei 2006
  • fractiesecretaris GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 2002 tot 23 januari 2003
  • vicefractievoorzitter GroenLinks Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 1998 tot 9 mei 2002
  • voorzitter GroenLinks, van 30 november 1990 tot 17 mei 1994
  • lid koepelbestuur GroenLinks, van maart 1990 tot 30 november 1990
  • lid bestuur Vereniging Groen Links, van september 1989 tot 30 november 1990

Onderscheidingen

overige

  • Dierenbeschermer van het jaar, 1997

Hobby's

  • lezen
  • muziek, zingen
  • wandelen en fietsen

Anciënniteit

2571 dagen
(7 juni 2011 tot heden)