M. Aardema (PVV)



Max Aardema

Max Aardema (1963) is vanaf 16 oktober 2018 lid van de PVV-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Aardema was al eerder lid van de Eerste Kamer van 20 maart 2018 tot 4 juli 2018. De heer Aardema verving de heer Van Beek die wegens ziekte met ingang van 20 maart 2018 voor de duur van 16 weken tijdelijk ontslag is verleend. De heer Aardema was ook al lid van de Eerste Kamer van 31 oktober 2017 tot en met 13 februari 2018. De heer Aardema verving toen eveneens de heer Van Beek die wegens ziekte met ingang van 25 oktober 2017 voor de duur van 16 weken tijdelijk ontslag was verleend.



Personalia

  • geboren te Smallingerland, 1963

woonplaats

  • Drachten, Friesland/Fryslân

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 16 oktober 2018, eerder vanaf 20 maart 2018 tot 4 juli 2018 en vanaf 31 oktober 2017 tot 14 februari 2018
  • Politie Noord-Nederland vanaf 1 mei 1987 tot 31 oktober 2017
  • Koninklijke marechaussee vanaf 1 mei 1980 tot 1 mei 1987

andere activiteiten

  • Eigenaar Paramotorshop/vlieginstructeur

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Eigenaar Paramotorshop/vlieginstructeur


Partijpolitieke functies

  • Statenlid Provinciale Staten Fryslân vanaf maart 2011
  • fractievoorzitter Statenfractie Fryslân vanaf mei 2014

Anciënniteit

242 dagen
(16 oktober 2018 tot heden)
(20 maart 2018 tot 4 juli 2018)
(31 oktober 2017 tot 14 februari 2018)