M.G.H.C. Oomen-Ruijten (CDA)



foto van Oomen-Ruijten, M.G.H.C.

Ria Oomen-Ruijten (1950) is vanaf 9 juni 2015 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Sint Joost (Lb.), 6 september 1950
  • weduwe

wijziging in naam en/of titulatuur

M.G.H.C. Ruijten

woonplaats

  • Maasbracht, Limburg

levensbeschouwing

  • Rooms-Katholiek

Opleidingen

  • voorlichting, public relations en communicatie IHBO Eindhoven
  • analistenopleiding
  • R.K. MULO-school te Echt

overige

  • opleiding pensioenbestuurder A en B
  • opleiding public relations
  • opleiding management
  • opleiding Associatie Nederland
  • opleiding Frans te België

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Lid Europees Parlement vanaf 25 juli 1989 tot 1 juli 2014
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 10 juni 1981 tot 14 september 1989
  • Public relations medewerker PLEM (Provinciale Limburgse Energie Maatschappij) vanaf 1974 tot 1981

andere activiteiten

  • Lid Raad van Toezicht Fontys Hogescholen vanaf september 2014
  • Lid bestuur PWRI (Pensioenfonds Werk en (re)Integratie) vanaf 1 juli 2014
  • Voorzitter Stichting Geschillencommissies voor Consumentenzaken tot 2013
  • Voorzitter Stichting Geschillencommissies voor Bedrijf en Beroep tot 2013

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • President Robert Schumann Foundation vanaf juli 2018
  • Lid Raad van Toezicht Fontys Hogescholen vanaf september 2014
  • Lid bestuur PWRI (Pensioenfonds Werk en (re)Integratie) vanaf 1 juli 2014

afgesloten

  • Voorzitter Overlegorgaan Nationaal Park "De Maasduinen" vanaf januari 2012 tot juli 2016
  • Voorzitter Raad van Commissarissen WoonGoed2D tot 1 april 2018

Partijpolitieke functies

vorige

  • vicevoorzitter fractie Christen-Democraten, Europees Parlement, van november 1989 tot juli 1999
  • lid fractiebestuur CDA Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1986 tot 1989
  • lid dagelijks bestuur CDA
  • voorzitter CDJA (Christen-Democratisch Jongeren Appèl), van 1975 tot mei 1978
  • lid bestuur KVP Kamerkring Limburg
  • vicevoorzitter KVP-Jongerenorganisatie, van 1975 tot 1978

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 april 1994

buitenlandse

  • Verdienstkreuz Oostenrijk
  • Grootofficier in de Luxemburgse Orde van Verdienste

overige

  • erepenning provincie Limburg, 19 januari 2015
  • medaille van verdienste, provincie Limburg, 8 mei 2014

erelidmaatschappen

  • beschermvrouwe verschillende culturele verenigingen en evenementen

Anciënniteit

1409 dagen
(9 juni 2015 tot heden)