Mr. dr. J. Beuving (PvdA)

Jannette Beuving is sinds 7 juni 2011 lid van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer.


Personalia

  • geboren te Hardenberg, 20 juni 1965  
  • gehuwd  

kinderen

  • 2 kinderen  

woonplaats

's-Gravenhage, Zuid-Holland

Opleidingen

  • Nederlands recht: privaatrecht en bestuursrecht, Katholieke Universiteit Nijmegen, van 1987 tot 1991  
  • Lerarenopleiding, Nederlands en geschiedenis, Hogeschool Interstudie Nijmegen, van 1982 tot 1987  

Promotie

  • Rechtsgeleerdheid, Katholieke Universiteit Nijmegen, 31 mei 1996  

post-academisch onderwijs

Beroepsopleiding advocatuur, van 1996 tot 1997

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Vice-voorzitter Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC) van de Stichting Onderwijsgeschillen te Utrecht vanaf 1 mei 2017
  • Hoofddocent aan de Academie voor Bestuur, Recht en Veiligheid van de Haagse Hogeschool vanaf 15 juni 2012 tot 1 februari 2016
  • Lid en plaatsvervangend voorzitter CBP (College bescherming persoonsgegevens) vanaf 1 mei 2005 tot 1 september 2011
  • Rechter in de rechtbank Almelo vanaf 1 september 2000 tot 1 mei 2005
  • Universitair docent privaatrecht Vrije Universiteit te Amsterdam vanaf 1 september 1997 tot 1 september 2000
  • Advocaat "Dirkzwager Advocaten" te Nijmegen vanaf 1 maart 1996 tot 1 juni 1997
  • Junior universitair docent privaatrecht Katholieke Universiteit Nijmegen vanaf 1 september 1991 tot 1 maart 1996

andere activiteiten

  • Voorzitter Commissie Leeftijdsonderzoek vanaf 7 juli 2014 tot 8 juli 2016
  • Lid Gemeenschappelijk Controleorgaan Eurojust vanaf 1 januari 2007 tot 1 september 2011
  • Rechter-plaatsvervanger in de rechtbank Den Haag vanaf 7 februari 2006 tot 6 juni 2011
  • Rechter-plaatsvervanger in de rechtbank Almelo, van 19 mei 1999 tot 1 september 2000 en vanaf 1 mei 2005 tot 31 januari 2006
  • Contactpersoon in het kader van de klachtenregeling van Openbare Basisschool De Weier, Almelo vanaf 28 november 2002 tot 1 mei 2005
  • Jaarlijks opgetreden als docent voor de Grotius-opleiding Financiering & Zekerheden vanaf 1996 tot 2003
  • Bestuurslid Stichting Voortgezet Montessori Onderwijs Nijmegen e.o. vanaf 1994 tot 1996

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Vice-voorzitter Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC) van de Stichting Onderwijsgeschillen te Utrecht vanaf 1 mei 2017

afgesloten

  • Voorzitter Commissie Leeftijdsonderzoek vanaf 7 juli 2014 tot 8 juli 2016
  • Hoofddocent aan de Academie voor Bestuur, Recht en Veiligheid van de Haagse Hogeschool vanaf 15 juni 2012 tot 1 februari 2016
  • Lid Gemeenschappelijk Controleorgaan Eurojust vanaf 1 januari 2007 tot 1 september 2011
  • Lid en plaatsvervangend voorzitter CBP (College bescherming persoonsgegevens) vanaf 1 mei 2005 tot 1 september 2011

Partijpolitieke functies

Lid kandidaatstellingscommissie PvdA, Gemeenteraad Zwolle, 2018 [onbezoldigd]

vorige

  • Voorzitter kandidaatstellingscommissie PvdA, Provinciale Staten Overijssel, 2015 [onbezoldigd]  
  • Penningmeester PvdA - afdeling Nijmegen, van 1985 tot 1991  

Anciënniteit

2213 dagen
(7 juni 2011 tot heden)