Mr.drs. H. Otten (Fractie-Otten)



foto Henk Otten

Henk Otten (1967) is vanaf 28 juli 2019 lid en voorzitter van de Fractie-Otten in de Eerste Kamer.

Eerder was hij van 11 juni 2019 tot 28 juli 2019 lid van de FVD-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Otten is ondervoorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Justitie en Veiligheid (J&V).



Personalia

  • geboren te Assen, 30 mei 1967

 

kinderen

  • 1 dochter en 1 zoon

 

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Directeur ms2 capital B.V. vanaf 2003


Opleidingen

wetenschappelijk onderwijs

  • Economische Wetenschappen (cum laude), Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1985 tot 1991
  • Nederlands Recht, Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1988 tot 1992

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 28 juli 2019 en eerder vanaf 11 juni 2019 tot 28 juli 2019
  • Directeur ms2 capital B.V. vanaf 2003
  • Corporate Finance Lehman Brothers vanaf 1999 tot 2002
  • Corporate Finance Rabobank International vanaf 1995 tot 1999
  • Advocaat Loeff Claeys Verbeke vanaf 1992 tot 1995


Partijpolitieke functies

  • Voorzitter Groep Otten (GO) vanaf 23 oktober 2019
  • Voorzitter Stichting Ondersteuning Eerste Kamer Fractie Otten vanaf 28 augustus 2019

afgesloten

  • Bestuurslid Forum for Democracy International vanaf 31 maart 2017 tot 29 juli 2019
  • Partijbestuur Forum voor Democratie vanaf 1 september 2016 tot 25 april 2019


Anciënniteit

153 dagen
(11 juni 2019 tot heden)