Laten voorlezen


Mr. J.M. Schouwenaar (VVD)



foto van Schouwenaar, J.M.

Koos Schouwenaar (1947) is vanaf 7 juni 2011 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Rotterdam, 13 mei 1947
  • gehuwd te Middelburg, 12 november 2004

kinderen

  • 2 dochters en 2 zoons

woonplaats

  • Middelburg, Zeeland

Opleidingen

  • Nederlands staatsrecht aan de Rijksuniversiteit Utrecht, van 1970 tot 1975
  • Koninklijk Instituut voor de Marine (KIM) te Den Helder, van 1965 tot 1968
  • gymnasium-b aan Het Nieuwe Lyceum te Bilthoven, van 1959 tot 1965

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Burgemeester van Middelburg vanaf 16 januari 2002 tot 1 mei 2012
  • Burgemeester van Maarssen vanaf 8 april 1998 tot 16 januari 2002
  • Burgemeester van Castricum vanaf 1 januari 1986 tot 8 april 1998
  • Burgemeester van Venhuizen vanaf 1 januari 1979 tot 1 januari 1986
  • Ambtenaar in de gemeente Tubbergen vanaf 1 november 1976 tot 1 januari 1979
  • Officier van de Koninklijke Marine vanaf 1 augustus 1968 tot 1 november 1976

andere activiteiten

  • Voorzitter Stichting struikelstenen Zeeland vanaf 2015
  • Voorzitter SportZeeland vanaf 2003 tot 2008
  • Voorzitter fietsclub Door Oefening Flink (DOF) vanaf 1994 tot 2004
  • Rechter-plaatsvervanger in de sector strafrecht van de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam vanaf 1992 tot 2015
  • Co-auteur leerboek "Staatsinrichting van Nederland" vanaf 1988 tot 2002
  • Voorzitter Olympia's Tour vanaf 1986 tot 1992

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Stichting struikelstenen Zeeland vanaf 2015

afgesloten

  • Burgemeester van Middelburg vanaf 16 januari 2002 tot 1 mei 2012
  • Rechter-plaatsvervanger in de sector strafrecht van de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam vanaf 1992 tot 2015

Partijpolitieke functies

  • voorzitter kamercentrale Den Helder, van 1994 tot 1998
  • voorzitter afdeling Tubbergen, van 1977 tot 1 januari 1979

Hobby's

  • sport, muziek en de Italiaanse taal

Anciënniteit

2357 dagen
(7 juni 2011 tot heden)