Mr. M.P.M. van de Ven (VVD)

Mart van de Ven (1954) is vanaf 9 juni 2015 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Hij is secretaris van de VVD-fractie.


Personalia

  • geboren te Heerlen, 28 november 1954  
  • gehuwd  

kinderen

  • 4 kinderen  

woonplaats

  • Rijpwetering, Zuid-Holland  

Opleidingen

  • tentamens civiel recht (procesrecht, formeel strafrecht, en materieel strafrecht), Open Universiteit te Heerlen, 2011 en 2012  
  • belastingrecht, Rijksuniversiteit te Leiden van 1973 tot 1979  
  • gymnasium-b te Heerlen van 1967 tot 1973  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Belastinginspecteur, Belastingdienst: van 1979 tot 1985 waarvan gedetacheerd van 1980 tot 1985 op het ministerie van Financiën, directie Internationale Fiscale Zaken
  • Belastingadviseur Ernst & Young (thans EY) en haar rechtsvoorgangers: vanaf 1 juli 1985 waarvan vanaf 1 januari 1989 tot eind 2010 als partner via de beroepsvennootschap Mr. M.P.M. van de Ven Belastingadviseur BV en, na uittreding bij Ernst & Young per 31 december 2010, vanaf 1 juni 2014 mede h.o.d.n. Mr.Mart Juridisch Advies te Roelofarendsveen. Houdstervennootschap van die beroepsvennootschap is Ventax Holding BV te Rotterdam

andere activiteiten

  • Bestuurder Stichting Administratiekantoor Buitenplaats Schoonoord vanaf 18 maart 2016
  • Bestuurder Stichting Administratiekantoor Westfin, Amsterdam vanaf 20 november 2012
  • Voorzitter Commissie Ruimtelijke Kwaliteit, gemeente Kaag en Braassem vanaf 26 juli 2011 tot 31 december 2016
  • Of-counsel Londen & Van Holland, Amsterdam vanaf 1 september 2009
  • Bestuurder Stichting Dresselhuysfonds, Den Haag vanaf 16 mei 2009
  • Bestuurder "Vereniging van Vrienden van het oudheidkundig museum Allard Pierson" te Amsterdam vanaf 4 april 2006

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Bestuurder Stichting Administratiekantoor Buitenplaats Schoonoord vanaf 18 maart 2016
  • Bestuurder Stichting Administratiekantoor Westfin, Amsterdam vanaf 20 november 2012
  • Of-counsel Londen & Van Holland, Amsterdam vanaf 1 september 2009
  • Bestuurder Stichting Dresselhuysfonds, Den Haag vanaf 16 mei 2009
  • Bestuurder "Vereniging van Vrienden van het oudheidkundig museum Allard Pierson" te Amsterdam vanaf 4 april 2006
  • Belastinginspecteur, Belastingdienst: van 1979 tot 1985 waarvan gedetacheerd van 1980 tot 1985 op het ministerie van Financiën, directie Internationale Fiscale Zaken
  • Belastingadviseur Ernst & Young (thans EY) en haar rechtsvoorgangers: vanaf 1 juli 1985 waarvan vanaf 1 januari 1989 tot eind 2010 als partner via de beroepsvennootschap Mr. M.P.M. van de Ven Belastingadviseur BV en, na uittreding bij Ernst & Young per 31 december 2010, vanaf 1 juni 2014 mede h.o.d.n. Mr.Mart Juridisch Advies te Roelofarendsveen. Houdstervennootschap van die beroepsvennootschap is Ventax Holding BV te Rotterdam

afgesloten

  • Voorzitter Commissie Ruimtelijke Kwaliteit, gemeente Kaag en Braassem vanaf 26 juli 2011 tot 31 december 2016

Partijpolitieke functies

  • lid Bestuurdersvereniging VVD  

vorige

  • landelijk penningmeester VVD, van 2009 tot 2013  
  • lid partijraad VVD, van 2004 tot 2013  
  • lid commissie belastingen VVD, van 1985 tot 2009 (waarvan voorzitter van 1992 tot 1998 en van 2007 tot 2009)  
  • voorzitter VVD afdeling Alkemade, van 1993 tot 1996  
  • secretaris VVD afdeling Alkemade, van 1990 tot 1993  

Anciënniteit

840 dagen
(9 juni 2015 tot heden)