Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

P. Rosenmöller (GroenLinks)



P. Rosenmöller (GroenLinks) 1

Paul Rosenmöller (1956) is vanaf 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Hij is vanaf 11 juni 2019 fractievoorzitter.

Paul Rosenmöller is voorzitter van de Eerste Kamercommissie voor Koninkrijksrelaties (KOREL).



Personalia

  • geboren te Den Helder, 11 mei 1956
  • gehuwd

 

kinderen

  • 5

 

woonplaats

  • Driebergen-Rijsenburg, Utrecht

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid RvC Nationale Goede Doelen Loterijen vanaf 3 juni 2019
  • Voorzitter VO-raad vanaf 1 december 2013


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Atheneum B, Sancta Maria, Haarlem, vanaf 1 september 1968 tot 1 september 1974

wetenschappelijk onderwijs

  • Sociologie, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 1974 tot 1 juli 1978

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Voorzitter VO-raad vanaf 1 december 2013

andere activiteiten

  • Lid RvC Nationale Goede Doelen Loterijen vanaf 3 juni 2019


Publicaties

  • Van droom naar daad (2013)
  • Ik loop dus ik besta (2006)
  • Een mooie hondenbaan (2003)

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de orde van Oranje-Nassau (2003)

overige onderscheidingen en prijzen

  • Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid (1998)
  • Politicus van het jaar (1995)
  • Havenman van het jaar (1988)

Hobby's

  • hardlopen, lezen

 


Anciënniteit

184 dagen
(11 juni 2019 tot heden)