Naar hoofdinhoud Naar hoofdnavigatiemenu

Prof.dr. A.L. Bredenoord (D66)



prof. dr. A.L. Bredenoord (D66) 1

Annelien Bredenoord (1979) is lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer sinds 24 januari 2019. Zij is vanaf 11 juni 2019 fractievoorzitter.

Eerder was zij lid van de Eerste Kamer voor D66 van 9 juni 2015 tot 3 oktober 2018. Gedurende haar zwangerschaps- en bevallingsverlof van 3 oktober 2018 tot en met 23 januari 2019 werd zij vanaf 9 oktober tot en met 23 januari 2019 vervangen door mr. Anita Vink.

Overzicht wetenschappelijke publicaties



Personalia

  • geboren te Utrecht, 1 augustus 1979

 

woonplaats

  • Utrecht, Utrecht

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Voorzitter Raad van Toezicht Metropole Orkest vanaf 1 januari 2018
  • Hoogleraar ethiek van biomedische innovatie Universiteit Utrecht / UMC Utrecht vanaf 1 februari 2017

afgesloten

  • Lid L’Oréal UNESCO: For Women in Science Award Committee vanaf 2016 tot 1 oktober 2019
  • NIAS Lorentz Wetenschappelijke Adviesraad vanaf april 2015 tot mei 2018
  • Lid De Jonge Akademie, KNAW vanaf 1 maart 2014 tot 1 maart 2019
  • Lid werkgroep Ethiek & Recht, Vereniging Klinische Genetica Nederland vanaf 2013 tot 2016
  • Lid International Stem Cell Forum Ethics Working Party vanaf 2011 tot 2016
  • Lid Medisch Ethische Toetsingscommissie UMC Utrecht vanaf 2009 tot 2018
  • Associate professor medische ethiek, UMC Utrecht, Universiteit Utrecht vanaf 1 oktober 2008 tot 1 februari 2017

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • Gymnasium, "College Blaucapel" te Utrecht, vanaf 1991 tot 1997

wetenschappelijk onderwijs

  • Theologie, Universiteit Leiden, vanaf 1997 tot 2003
  • Politicologie, Universiteit Leiden, vanaf 2003 tot 2007

promotie

  • Medische ethiek, Universiteit Maastricht, 18 juni 2010

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 24 januari 2019 en eerder vanaf 9 juni 2015 tot 3 oktober 2018
  • Hoogleraar ethiek van biomedische innovatie Universiteit Utrecht / UMC Utrecht vanaf 1 februari 2017
  • Associate professor medische ethiek, UMC Utrecht, Universiteit Utrecht vanaf 1 oktober 2008 tot 1 februari 2017
  • Onderzoeker Faculteit Health, Medicine & Life Sciences, Universiteit Maastricht vanaf april 2005 tot maart 2009
  • Docent medische ethiek, LUMC (Leids Universitair Medisch Centrum), Universiteit Leiden vanaf september 2003 tot maart 2005

andere activiteiten

  • Fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Voorzitter Raad van Toezicht Metropole Orkest vanaf 1 januari 2018
  • Lid L’Oréal UNESCO: For Women in Science Award Committee vanaf 2016 tot 1 oktober 2019
  • NIAS Lorentz Wetenschappelijke Adviesraad vanaf april 2015 tot mei 2018
  • Lid De Jonge Akademie, KNAW vanaf 1 maart 2014 tot 1 maart 2019
  • Lid werkgroep Ethiek & Recht, Vereniging Klinische Genetica Nederland vanaf 2013 tot 2016
  • Lid Jonge Gezondheidsraad vanaf juli 2011 tot juni 2013
  • Lid International Stem Cell Forum Ethics Working Party vanaf 2011 tot 2016
  • Lid Medisch Ethische Toetsingscommissie UMC Utrecht vanaf 2009 tot 2018

Partijpolitieke functies

  • Vice-fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 24 januari 2019

afgesloten

  • Vice-fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 26 juni 2018 tot 3 oktober 2018
  • Lid Landelijke talentencommissie D66 vanaf 2013 tot 2017
  • Voorzitter D66 afdeling Utrecht vanaf juni 2011 tot mei 2015
  • Lid programmacommissie D66 Tweede Kamerverkiezingen 2010 vanaf 2009 tot 2010
  • Voorzitter Route66 vanaf 2009 tot 2009
  • Fractieassistent D66, gemeenteraad van Leiden vanaf januari 2002 tot december 2003
  • Fractiesecretaris D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, tot 26 juni 2018


Publicaties

  • “Can Ethics Save the Life of Biomedicine?” (oratie, 2 maart 2018)
  • "Ethics at the interface of reproductive medicine and genetic technology: the case of mitochondrial disorders" (dissertatie, 2010)

Anciënniteit

1576 dagen
(24 januari 2019 tot heden)
(9 juni 2015 tot 3 oktober 2018)