Prof.dr. H.M. Prast (D66)



foto van H.M. Prast  (c) Anja van Wijgerden

Henriëtte Prast (1955) is vanaf 9 juni 2015 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Amsterdam, 11 april 1955

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

Opleidingen

  • economie, Vrije Universiteit te Amsterdam tot 1984
  • biologie (niet voltooid), Vrije Universiteit te Amsterdam, vanaf 1974
  • Gymnasium-beta, Christelijke Scholengemeenschap Buitenveldert, 1967-1973

Promotie

  • Economische wetenschappen, Universiteit van Amsterdam, 1996

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid) vanaf 1 januari 2008 tot oktober 2011
  • Hoogleraar, Finance (0,4 fte), Tilburg School of Economics and Management, Universiteit van Tilburg vanaf 1 januari 2004
  • Onderzoeker De Nederlandsche Bank vanaf februari 1997 tot oktober 2007
  • Universitair hoofddocent algemene economie, Universiteit van Amsterdam vanaf 1985 tot 2002

andere activiteiten

  • Lid Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter Stichting Foundation for Auditing Research vanaf 18 maart 2016
  • Columnist Het Financiële Dagblad 2000 tot 2011
  • Lid Raad van Advies Duurzaam Aandeel
  • Lid redactie "www.mejudice.nl"
  • Lid Kenniskamer ministerie van Infrastructuur en Milieu
  • Zzp-er : lezingen, onderzoek in opdracht
  • Lid Raad van Advies ZIFO
  • Lid Raad van Advies Volksbank
  • Lid Raad van Commissarissen AZL Heerlen
  • Deskundige en vaste studiogast VARA programma Alles draait om geld, seizoenen 2009 en 2010
  • Bestuurslid Grachtenfestival
  • Lid Raad van Commissarissen en lid Remuneratie en Benoemingscommissie Woonzorg Nederland/Espria
  • Bestuurslid NIBUD (Nederlands Instituut Budgetvoorlichting)
  • Lid curatorium "De Baak Managementcentrum VNO NCW"
  • Lid Raad van Toezicht Bureau Promotie Podiumkunsten
  • Lid Raad van Advies Actuarieel Genootschap
  • Lid Monitoring Commissie Corporate Governance Code
  • Lid Monitoring Commissie Code Banken
  • Lid Raad van Toezicht AFM (Autoriteit Financiële Markten)
  • Lid Raad van Commissarissen en voorzitter Audit Committee, Stichting Exploitatie Nederlandse Staatsloterij
  • Lid Raad van Advies NTR Publieke Omroep
  • Lid Denktank Financiering Alternatieven voor dierproeven, ministerie van Economische Zaken
  • Columnist Vereniging Eigen Huis Magazine
  • Lid Raad van Advies University College Tilburg University

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter Stichting Foundation for Auditing Research vanaf 18 maart 2016
  • Hoogleraar, Finance (0,4 fte), Tilburg School of Economics and Management, Universiteit van Tilburg vanaf 1 januari 2004
  • Lid Raad van Advies Duurzaam Aandeel
  • Lid redactie "www.mejudice.nl"
  • Lid Kenniskamer ministerie van Infrastructuur en Milieu
  • Zzp-er : lezingen, onderzoek in opdracht
  • Lid Raad van Advies ZIFO
  • Lid Raad van Advies Volksbank
  • Lid Raad van Commissarissen AZL Heerlen
  • Columnist Vereniging Eigen Huis Magazine
  • Lid Raad van Advies University College Tilburg University


Publicaties

  • een groot aantal wetenschappelijke en populariserende artikelen en vakpublicaties (Nederlands-, Engels- en Italiaanstalig) op het gebied van monetair beleid, de euro, financieel toezicht, kuddegedrag op financiële markten, pensioenen, gedragseconomie toegepast op gezondheidsgerelateerd gedrag, financieel gedrag waaronder pensioen, duurzaamheid, en gender en financieel gedrag
  • Boeken
  • "Alles draait om geld" (2010, Business Contact)
  • "Een jaar uit het leven van een gevoelseconoom" (2008, Prometheus)
  • "De Mythe van de Persoonlijke Financiële Planning (oratie, 2005)
  • "Geld en geluk" (2004, Business Contact)
  • "Geld en gevoel" (2002, Business Contact)
  • "Essays on inflation, unemployment and central banking" (dissertatie, 1996)

Anciënniteit

957 dagen
(9 juni 2015 tot heden)