Prof.dr. H.M. Prast (PvdD)



foto van H.M. Prast  (c) Anja van Wijgerden

Mevrouw Prast is vanaf 6 april 2021 lid van de PvdD-fractie in de Eerste Kamer.

Henriëtte Prast (1955) was van 9 juni 2015 tot 1 maart 2019 lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren 11 april 1955

 

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Raad van Commissarissen BeFrank vanaf 1 juli 2020
  • Lid Raad van Toezicht en lid Audit Commissie Vereniging van Zorgaanbieders voor Zorgcommunicatie (VZVZ) vanaf 1 januari 2019
  • Lid van Raad van Toezicht en lid Audit Commissie Stedelijk Museum Amsterdam (SMA) vanaf 18 december 2018
  • Bestuurslid en penningmeester Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter van het bestuur Stichting Foundation for Auditing Research vanaf 18 maart 2016
  • Lid Raad van Toezicht AZL vanaf 1 januari 2014
  • Hoogleraar, Finance (0,4 fte), Tilburg School of Economics and Management, Universiteit van Tilburg vanaf 1 januari 2004
  • Lid Raad van Advies Duurzaam Aandeel
  • Lid redactie "www.mejudice.nl"
  • Zzp-er : lezingen, onderzoek in opdracht
  • Lid Raad van Advies ZIFO
  • Lid Raad van Advies Volksbank
  • Lid Raad van Advies University College Tilburg University
  • Lid Raad van Commissarissen AZL

afgesloten

  • Lid Kenniskamer ministerie van Infrastructuur en Milieu tot oktober 2018
  • Columnist Vereniging Eigen Huis Magazine tot mei 2018

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 6 april 2021 en eerder vanaf 9 juni 2015 tot 1 maart 2019
  • Lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid) vanaf 1 januari 2008 tot oktober 2011
  • Hoogleraar, Finance (0,4 fte), Tilburg School of Economics and Management, Universiteit van Tilburg vanaf 1 januari 2004
  • Onderzoeker De Nederlandsche Bank vanaf februari 1997 tot oktober 2007
  • Universitair hoofddocent algemene economie, Universiteit van Amsterdam vanaf 1985 tot 2002

andere activiteiten

  • Lid Raad van Commissarissen BeFrank vanaf 1 juli 2020
  • Lid Raad van Toezicht en lid Audit Commissie Vereniging van Zorgaanbieders voor Zorgcommunicatie (VZVZ) vanaf 1 januari 2019
  • Lid van Raad van Toezicht en lid Audit Commissie Stedelijk Museum Amsterdam (SMA) vanaf 18 december 2018
  • Bestuurslid en penningmeester Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) vanaf 1 juli 2017
  • Voorzitter van het bestuur Stichting Foundation for Auditing Research vanaf 18 maart 2016
  • Lid Raad van Toezicht AZL vanaf 1 januari 2014
  • Lid Kenniskamer ministerie van Infrastructuur en Milieu tot oktober 2018
  • Columnist Vereniging Eigen Huis Magazine tot mei 2018
  • Columnist Het Financiële Dagblad 2000 tot 2011
  • Lid Raad van Advies Duurzaam Aandeel
  • Lid redactie "www.mejudice.nl"
  • Zzp-er : lezingen, onderzoek in opdracht
  • Lid Raad van Advies ZIFO
  • Lid Raad van Advies Volksbank
  • Deskundige en vaste studiogast VARA programma Alles draait om geld, seizoenen 2009 en 2010
  • Bestuurslid Grachtenfestival
  • Lid Raad van Commissarissen en lid Remuneratie en Benoemingscommissie Woonzorg Nederland/Espria
  • Bestuurslid NIBUD (Nederlands Instituut Budgetvoorlichting)
  • Lid curatorium "De Baak Managementcentrum VNO NCW"
  • Lid Raad van Toezicht Bureau Promotie Podiumkunsten
  • Lid Raad van Advies Actuarieel Genootschap
  • Lid Monitoring Commissie Corporate Governance Code
  • Lid Monitoring Commissie Code Banken
  • Lid Raad van Toezicht AFM (Autoriteit Financiële Markten)
  • Lid Raad van Commissarissen en voorzitter Audit Committee, Stichting Exploitatie Nederlandse Staatsloterij
  • Lid Raad van Advies NTR Publieke Omroep
  • Lid Denktank Financiering Alternatieven voor dierproeven, ministerie van Economische Zaken
  • Lid Raad van Advies University College Tilburg University
  • Lid Raad van Commissarissen AZL


Reizen

Geen opgave ontvangen


Geschenken

Geen opgave ontvangen


Anciënniteit

1531 dagen
(6 april 2021 tot heden)
(9 juni 2015 tot 1 maart 2019)