Prof.dr. R.R. Ganzevoort (GroenLinks)



prof. dr. R.R. Ganzevoort (GroenLinks) 1

Ruard Ganzevoort (1965) is vanaf 7 juni 2011 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer.

De heer Ganzevoort was voorzitter van de commissie voor Koninkrijksrelaties (KOREL).



Personalia

  • geboren te Haarlem, 14 februari 1965

 

kinderen

  • 5 zonen; een zesde zoontje overleed in 1989 na zeven weken

 

woonplaats

  • Utrecht, Utrecht

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Raad van Toezicht KRO-NCRV vanaf 1 januari 2014
  • Hoogleraar Vrije Universiteit te Amsterdam vanaf 2005

afgesloten

  • Lid Gebiedsbestuur Geesteswetenschappen NWO vanaf 2015 tot 31 december 2016
  • President International Society for Empirical Research in Theology vanaf 2014 tot 1 april 2018
  • Mede-eigenaar "Hotel De Admiraal" te Utrecht vanaf januari 2008 tot 1 januari 2016
  • Bestuurslid landelijke onderzoeksschool NOSTER vanaf 2007 tot 2016
  • Lid Raad van Toezicht, voorzitter sinds 2007 FIOM vanaf 2007 tot 2016

Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO, Christelijk Lyceum "Oude Hoven" te Gorinchem, tot 1982

wetenschappelijk onderwijs

  • Theologie: pastorale psychologie, Rijksuniversiteit Utrecht, vanaf 1982 tot 1987

promotie

  • Theologie, Rijksuniversiteit Utrecht, 15 september 1994

andere opleidingen

  • Klinische pastorale vorming te Drachten, vanaf 1998 tot 1998

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Lector Theologie en levensbeschouwing Christelijke Hogeschool "Windesheim" te Zwolle vanaf 2007 tot 2009
  • Hoogleraar Vrije Universiteit te Amsterdam vanaf 2005
  • Universitair hoofddocent Praktische theologie Protestantse Theologische Universiteit te Kampen vanaf 2001 tot 2007
  • Universitair docent Praktische theologie Protestantse Theologische Universiteit te Kampen vanaf 1996 tot 2001
  • Tijdelijk docent Praktische theologie Hervormd Theologisch Instituut te Utrecht vanaf 1995 tot 1995
  • Tijdelijk docent Praktische theologie Katholieke Theologische Universiteit te Utrecht vanaf 1995 tot 1995
  • Docent pastorale zorg De Wittenberg HBO te Zeist vanaf 1990 tot 1995
  • Predikant Nederlands Gereformeerde Kerk te Alkmaar, Wormerveer en Doorn vanaf 1987 tot 1997

andere activiteiten

  • Lid Gebiedsbestuur Geesteswetenschappen NWO vanaf 2015 tot 31 december 2016
  • President International Society for Empirical Research in Theology vanaf 2014 tot 1 april 2018
  • Lid Raad van Toezicht KRO-NCRV vanaf 1 januari 2014
  • Mede-eigenaar "Hotel De Admiraal" te Utrecht vanaf januari 2008 tot 1 januari 2016
  • Bestuurslid landelijke onderzoeksschool NOSTER vanaf 2007 tot 2016
  • Lid Raad van Toezicht, voorzitter sinds 2007 FIOM vanaf 2007 tot 2016
  • Bestuurslid Transact vanaf 2004 tot 2006
  • Bestuurslid (en voorzitter) International Academy of Practical Theology vanaf 2003 tot 2011

Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Lid bestuur werkgroep Onderwijs, GroenLinks vanaf augustus 2010 tot juni 2011
  • Lid partijraad GroenLinks vanaf juni 2010 tot juni 2011
  • Voorzitter bestuur "De Linker Wang", platform voor religie en politiek in GroenLinks vanaf 2009 tot 2016


Anciënniteit

3022 dagen
(7 juni 2011 tot heden)