De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zegt de Kamer, naar aanleiding van een vraag van het lid Rietkerk (CDA), toe haar in het eerste kwartaal van 2027 per provincie te informeren over de percentages gebouwde betaalbare woningen.
| Nummer | T04266 |
|---|---|
| Status | openstaand |
| Datum toezegging | 23 juni 2026 |
| Deadline | 1 april 2027 |
| Verantwoordelijke(n) | Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening |
| Kamerleden | drs. Th.W. Rietkerk (CDA) |
| Commissie | commissie voor Infrastructuur en Waterstaat / Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (I&W/VRO) |
| Soort activiteit | Plenaire vergadering |
| Categorie | brief/nota |
| Onderwerpen | betaalbare woningen |
| Kamerstukken | Wet versterking regie volkshuisvesting (36.512) |
Handelingen I 2025/2026, nr. 35, item 11.
De heer Rietkerk (CDA):
In de contacten met diverse gemeenten zie je dat de woningmarkt een regionale markt is. Dat betekent dat er in meerdere provincies meerdere regionale woningmarkten zijn. Dan is er in het verlengde van het debat van zojuist de volgende vraag aan de minister. In dat halve jaar zullen de provincies die al regelmatig contact hebben met de regionale woningmarkten en de bestuurders daarbij, tot een overleg moeten komen en tot een uitkomst. Dat betekent dat in januari 2027 de provincies, indachtig de motie in de Tweede Kamer, aan u kunnen aangeven wat de stand van zaken is. Kan de minister zeggen hoe dat overleg vervolgens met het ministerie gaat? Kan de minister toezeggen om in Q1 2027 de stand van zaken per provincie aan te geven, zodat we zien waar het lukt — want er zijn goede voorbeelden — en waar het niet lukt? Sommige regio's hebben daar misschien problemen mee, maar dan moet daar wat ons betreft geïntervenieerd worden. Hoe ziet de minister dat?
Minister Boekholt-O'Sullivan:
Eens. Nogmaals, wij gaan niet met een blinddoek op wachten tot het 1 januari is. We gaan het ook volgen. We horen de komende maanden al waar het eventueel moeizaam zou verlopen. U vraagt mij wat ik dan precies ga doen. Ik ga eerst de provincies aan zet laten, voordat het Rijk hierop wordt ingezet en ik iets ga doen. Zo hebben we het met elkaar afgesproken. Het lijkt me prima om dit met elkaar af te spreken. Ik kan de toezegging doen dat ik in Q1 2027 per provincie aangeef waar het goed loopt en waar het minder goed loopt.
Brondocumenten
-
behandeling Verslag EK 2025/2026, nr. 35, item 11
-
23 juni 2026
toezegging gedaan