A. Jorritsma-Lebbink (VVD)

Annemarie Jorritsma-Lebbink (1950) is vanaf 9 juni 2015 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Sinds 24 november 2015 is mevrouw Jorritsma fractievoorzitter.

Mevrouw Jorritsma-Lebbink is vicevoorzitter van de commissie Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening (IMRO).


Personalia

  • geboren te Hengelo (Gld.), 1 juni 1950  
  • gehuwd te Arnhem, 9 oktober 1971  

wijziging in naam en/of titulatuur

A. Lebbink

kinderen

  • 2 dochters  

woonplaats

  • Almere, Flevoland  

levensbeschouwing

  • Doopsgezind  

Opleidingen

  • m.m.s., bijzonder lyceum "Baudartius Lyceum" te Zutphen tot juni 1967  

overige

  • landelijke vormingscursus VVD, 1980  
  • kadercursus discussie en vergadertechniek, 1979  
  • stenografie, Nederlands, Engels, Frans en Duits, Instituut "Schoevers"  
  • School voor Toeristische Vorming te Breda, van juni 1967 tot 1969  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 9 juni 2015
  • Burgemeester van Almere vanaf 16 augustus 2003 tot 16 augustus 2015
  • Waarnemend burgemeester van Delfzijl vanaf 11 februari 2003 tot 16 augustus 2003
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 23 mei 2002 tot 30 januari 2003
  • Minister van Economische Zaken en viceminister-president vanaf 3 augustus 1998 tot 22 juli 2002
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 19 mei 1998 tot 3 augustus 1998
  • Minister van Verkeer en Waterstaat vanaf 22 augustus 1994 tot 3 augustus 1998
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 30 juli 1986 tot 22 augustus 1994
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 16 september 1982 tot 4 juni 1986
  • Lid gemeenteraad van Bolsward vanaf 5 september 1978 tot 1988
  • Freelancemedewerker VVV Friesland vanaf 1974 tot 1982
  • Secretaresse van een exportmanager te Dieren vanaf 1971 tot 1974
  • Medewerkster reisbureau te Wolvega vanaf 1969 tot 1971

andere activiteiten

  • Commissaris Brandblock Global vanaf 1 april 2017
  • President-commissaris Alliander vanaf 1 juli 2016
  • Kwartiermaker Topvrouwen vanaf 24 november 2015
  • Voorzitter Nederlandse Vereniging van Participatiemaatschappijen (NVP) vanaf 1 september 2015
  • Lid Raad van Commissarissen PricewaterhouseCoopers (PWC) Nederland B.V. vanaf 1 september 2015
  • Voorzitter Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij (KNHM) vanaf 29 mei 2015
  • Voorzitter Council of European Municipalities and Regions (CEMR) vanaf 2013 tot 7 december 2015
  • Voorzitter Commissie Rathenau Instituut vanaf 1 mei 2012 tot juli 2012
  • Voorzitter Auditteam Voetbal & Veiligheid vanaf mei 2009 tot 1 juli 2016
  • Korpsbeheerder, politie regio Flevoland vanaf 2009 tot 2013
  • Lid Council Olympisch Plan 2028 vanaf 2009 tot 2009
  • Lid Commissie regeldruk bedrijven (Commissie-Wientjes) vanaf 20 april 2008
  • Lid Programmacommissie Noordvleugel Randstad "Pieken in de delta" vanaf december 2007
  • Vicevoorzitter VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) vanaf 10 september 2007 tot 1 januari 2008
  • Lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) vanaf juni 2005 tot 10 september 2007
  • Voorzitter schippersvereniging "Koninklijke Schuttevaer" vanaf mei 2005 tot 10 maart 2014
  • Voorzitter VNG-commissie Gemeentelijke Dienstverlening vanaf 2005
  • Lid Raad van Toezicht NBTC (Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen) vanaf november 2004 tot 1 januari 2017
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting "Real Next" vanaf december 2003 tot 1 februari 2017
  • Voorzitter Taskforce Vrouwen, Veiligheid, Conflict vanaf november 2003
  • Voorzitter Bosschap vanaf 25 september 2003 tot 1 juli 2008
  • Lid Raad van Commissarissen Priority vanaf februari 2003
  • Voorzitter Introdans vanaf 2003 tot 1 juli 2012
  • Voorzitter jury 'Zakenvrouw van het jaar'
  • Voorzitter bestuur Stichting ‘Verkiezing overheidsmanager van het jaar'
  • Lid algemeen bestuur Maatschappelijke dienstverlening Zuid-West Friesland
  • Lid kerkeraad te Bolsward
  • Ambtenaar burgerlijke stand te Bolsward
  • Voorzitter Kamerbreed Vrouwenoverleg (Tweede en Eerste Kamer der Staten-Generaal)
  • Lid programmacommissie emancipatie, Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting
  • Lid commissie eigen woningbezit, Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting
  • Lid curatorium Thorbecke Akademie
  • Lid "Berre foar it Frysk" (adviesorganisatie Provincie Friesland)
  • Lid Raad van Bestuur Internationaal Perscentrum Nieuwspoort
  • Lid bestuur Stichting Hoogbouw
  • Voorzitter Stichting Ronald McDonald VU Huis/Kinderstad
  • Lid Raad van Commissarissen "Dutch Space"
  • Lid Klankbordgroep ACIR (Adviescommissie Coördinatie ICT Rampenbestrijding)
  • Voorzitter Regionaal College Politie Flevoland
  • Voorzitter Stichting Instandhouding Nieuwspoort
  • Voorzitter Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG)
  • Vicevoorzitter Council of European Municipalities and Regions (CEMR)
  • Voorzitter Commissie Nederlandse Hotel Classificatie
  • Regionaal vertegenwoordiger, dagelijks bestuur Stichting Amsterdam Partners
  • Voorzitter Economic Development Board Almere (EDBA)
  • Lid algemeen bestuur Stichting Forum voor Stedelijke Vernieuwing
  • Lid dagelijks bestuur Amsterdam Economic Board (AEB)
  • Voorzitter Stichting Beveiliging Bedrijventerreinen Almere (SBBA)
  • Voorzitter Veiligheidsregio Flevoland

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Commissaris Brandblock Global vanaf 1 april 2017
  • President-commissaris Alliander vanaf 1 juli 2016
  • Kwartiermaker Topvrouwen vanaf 24 november 2015
  • Voorzitter Nederlandse Vereniging van Participatiemaatschappijen (NVP) vanaf 1 september 2015
  • Lid Raad van Commissarissen PricewaterhouseCoopers (PWC) Nederland B.V. vanaf 1 september 2015
  • Voorzitter Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij (KNHM) vanaf 29 mei 2015
  • Voorzitter jury 'Zakenvrouw van het jaar'
  • Voorzitter bestuur Stichting ‘Verkiezing overheidsmanager van het jaar'

afgesloten

  • Voorzitter Council of European Municipalities and Regions (CEMR) vanaf 2013 tot 7 december 2015
  • Voorzitter Auditteam Voetbal & Veiligheid vanaf mei 2009 tot 1 juli 2016
  • Lid Raad van Toezicht NBTC (Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen) vanaf november 2004 tot 1 januari 2017
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting "Real Next" vanaf december 2003 tot 1 februari 2017
  • Burgemeester van Almere vanaf 16 augustus 2003 tot 16 augustus 2015

Partijpolitieke functies

vorige

  • secretaris personeel, VVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 augustus 1986 tot 14 november 1989  
  • plaatsvervangend lid adviesraad, Vrouwen in de VVD, van 1980 tot augustus 1994  
  • secretaris Provinciale Vrouwen in de VVD, van 1980 tot augustus 1994  
  • lid adviesraad, Vrouwen in de VVD, van 1978 tot 1982  

Onderscheidingen

ridderorden

  • Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, 3 juni 2015  

overige

  • Jacoba van Beierenprijs, 7 oktober 1997; vanwege de slagvaardige aanpak van de verbetering van de rivierdijken  

Anciënniteit

840 dagen
(9 juni 2015 tot heden)