A.L.E. Arbouw (VVD)



A.L.E. Arbouw (VVD) 1

Alfred Arbouw (1961) is vanaf 11 juni 2019 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.



Personalia

  • geboren te Den Haag, 26 juni 1961
  • gehuwd

 

kinderen

  • 2 dochters en 1 zoon

 

woonplaats

  • Prinsenbeek, Noord-Brabant

 


Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Raad van Advies Stichting GO Delta vanaf 31 januari 2019
  • Lid Commissie van Toezicht Internationale School Breda vanaf 1 augustus 2018


Opleidingen

voortgezet onderwijs

  • VWO-B, 2e VCL Den Haag, vanaf 1 augustus 1973 tot 1 augustus 1979

hoger beroepsonderwijs

  • Officiersopleiding, technische richting, Koninklijke Militaire Academie, Breda, vanaf 1 augustus 1979 tot 1 augustus 1983

wetenschappelijk onderwijs

  • Propedeuse bestuurskunde, Universiteit Leiden, vanaf 1 augustus 1994 tot 1 augustus 1996

post-academisch onderwijs

  • Leergang Topmanagement Defensie, Instituut Clingendael, Den Haag, vanaf 1 augustus 2007 tot 1 december 2007

andere opleidingen

  • Kandidatenprogramma Algemene Bestuursdienst, ABD, Rijksdienst, vanaf 1 augustus 2008 tot 1 augustus 2010
  • Internationaal hogere managementopleiding, Koninklijk Hoger Instituut voor Defensie, Laken (BE), vanaf 1 augustus 1996 tot 1 augustus 1997
  • Hogere managementopleiding, hogere militaire vorming, Hogere Krijgsschool, Instituut Defensie Leergangen, vanaf 1 augustus 1992 tot 1 augustus 1994

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 11 juni 2019
  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 september 2015 tot 7 juni 2018
  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 mei 2010 tot 1 juni 2014
  • Plaatsvervangend directeur Beleidscontrol Ministerie van Defensie vanaf 1 augustus 2008 tot 1 mei 2010
  • Afdelingshoofd Beleidsevaluatie, Bestuursstaf Ministerie van Defensie vanaf 1 augustus 2006 tot 1 augustus 2008
  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 juni 2002 tot 10 juni 2006
  • Beleidsadviseur Landmachtstaf Ministerie van Defensie, Koninklijke Landmacht vanaf 1 augustus 2000 tot 1 juni 2002
  • Militair diplomaat Permanent Militaire Vertegenwoordiging van Nederland bij de NAVO en EU vanaf 1 augustus 1997 tot 1 augustus 2000


Partijpolitieke functies

afgesloten

  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 september 2015 tot 7 juni 2018
  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 mei 2010 tot 1 juni 2014
  • Wethouder Gemeente Breda vanaf 1 juni 2002 tot 10 juni 2006


Onderscheidingen

buitenlandse onderscheidingen

  • Ridder in de orde van de Finse Leeuw, 14 mei 1990

Anciënniteit

74 dagen
(11 juni 2019 tot heden)