Drs. M.A.J. Knip (VVD)

Menno Knip (1947) is sinds 26 oktober 2010 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.

Hij was onder meer burgemeester van Hasselt, Noordoostpolder en Almelo.


Personalia

  • geboren te Leeuwarden, 14 april 1947  
  • gehuwd te Leeuwarden, 6 oktober 1970  

kinderen

  • 1 zoon en 1 dochter  

woonplaats

  • Almelo, Overijssel  

Opleidingen

  • Nederlands recht: bestuursrecht (vrije studierichting), Rijksuniversiteit Utrecht, van 1970 tot 1975  
  • officiersopleiding KMA (Koninklijke Militaire Academie) te Breda, van 1967 tot 1971  
  • Gemeentelijke Hogere Burgerschool te Leeuwarden, van 1960 tot 1967  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 26 oktober 2010
  • Burgemeester van Almelo vanaf 1 maart 1998 tot 1 september 2009
  • Burgemeester van Noordoostpolder vanaf 1 februari 1989 tot 1 maart 1998
  • Burgemeester van Hasselt vanaf 1 februari 1984 tot 1 februari 1989
  • Coördinator bestuurlijke zaken en waarnemend hoofd afdeling bestuursaangelegenheden, RPD (Rijks Planologische Dienst) vanaf 1978 tot 1 februari 1984
  • Projectleider financiële instrumenten, ministerie van Financiën vanaf 1976 tot 1978
  • Officier Koninklijke Landmacht te Oirschot vanaf 1971 tot 1976

andere activiteiten

  • Lid Raad van Toezicht Zorggroep "Sint Maarten" te Denekamp vanaf 2010 tot 2011
  • Voorzitter Begeleidingscommissie Evaluatie Wijziging Tariefstructuur Taxi, Ministerie van Verkeer en Waterstaat vanaf 2008 tot 2009
  • Voorzitter Bemiddelingscommissie koepel van voetbalsupportersverenigingen (SOVS) en de KNVB vanaf 2007 tot 2007
  • Vertegenwoordiger burgemeesters met betaald voetbal in de Landelijke Regiegroep Bestrijding Voetbalvandalisme, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties vanaf 2006 tot 2009
  • Voorzitter Adviesraad Lokale Overheid van Corgwell BV, Houten vanaf 2005 tot 2009
  • Voorzitter Begeleidingscommissie Onderzoek Evaluatie Medische Verstrekking Cannabis vanaf 2005 tot 2006
  • Voorzitter Overlegorgaan Water en Noordzee, Ministerie van Verkeer en Waterstaat vanaf 2004 tot 2008
  • Voorzitter Overlegorgaan Oppervlaktedelfstoffen, Ministerie van Verkeer en Waterstaat vanaf 1994 tot 2000
  • Voorzitter Raad van Toezicht Stichting IJsselmeerzorg vanaf 1991 tot 2002
  • Voorzitter bestuur GGD Flevoland vanaf 1989 tot 1998
  • Lid bestuur overkoepelende Federatie Sport voor Gehandicapten (FSG) vanaf 1986 tot 1991
  • Kringcommissaris Rode Kruis Overijssel vanaf 1985 tot 1990
  • Lid bestuur Federatie Paardrijden voor Gehandicapten (FPG) vanaf 1984 tot 1991
  • Voorzitter Sportvisserij Nederland tot 10 juni 2017
  • Voorzitter overlegorgaan ministerie van Infrastructuur en Milieu tot 14 april 2017
  • Lid Recycling Forum (BRBS)
  • Voorzitter Stuurgroep beleidsvisie-2025 van de Stichting Recreatie Toervaart Nederland
  • Lid bestuur NGB (Nederlands Genootschap van Burgemeesters)
  • Voorzitter Adviesraad De Vries Juristen, Woerden
  • Voorzitter Adviesraad Lokale Overheid "Corgwell-Annext" te Houten

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Lid Recycling Forum (BRBS)

afgesloten

  • Lid Raad van Toezicht Zorggroep "Sint Maarten" te Denekamp vanaf 2010 tot 2011
  • Voorzitter Sportvisserij Nederland tot 10 juni 2017
  • Voorzitter overlegorgaan ministerie van Infrastructuur en Milieu tot 14 april 2017

Partijpolitieke functies

vorige

  • voorzitter Partijcommissie Europese Zaken VVD, van 1999 tot 19 februari 2009  
  • voorzitter Defensiecommissie VVD  
  • lid dagelijks bestuur VVD, van 1989 tot 1995  
  • voorzitter bestuur VVD Kamercentrale Overijssel, van 1985 tot 1989  

Hobby's

  • vliegen  

Anciënniteit

2527 dagen
(26 oktober 2010 tot heden)