Laten voorlezen


Mr. F.H.G. de Grave (VVD)



foto van Grave, F.H.G.de

Frank de Grave (1955) is vanaf 7 juni 2011 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer.

De heer De Grave is voorzitter van de vaste commissie voor Financiën. Ook was hij vice-voorzitter van de Parlementaire Onderzoekscommissie Privatisering/Verzelfstandiging Overheidsdiensten (POC).



Personalia

  • geboren te Amsterdam, 27 juni 1955
  • gehuwd te Amsterdam, 2 december 1983

kinderen

  • 1 zoon en 1 dochter

woonplaats

  • Amsterdam, Noord-Holland

Opleidingen

  • Nederlands recht: staats- en bestuursrecht en openbare financiën, Rijksuniversiteit Groningen, van 1973 tot 1979
  • gymnasium-a, Openbaar "Dr. Nassaucollege" te Assen, van 1969 tot 1973
  • lyceum, Christelijk "College Nassau-Veluwe" te Harderwijk, van 1967 tot 1969

overige

  • kaderopleiding Amro-bank (Amsterdam-Rotterdam Bank)

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • Voorzitter Federatie van Medisch Specialisten, 3 dagen per week vanaf 25 november 2010 tot 1 januari 2017
  • Zelfstandig adviseur B.V. "De Grave Bestuur en Advies" vanaf december 2009
  • Bestuursadviseur organisatieadviesbureau "Twynstra Gudde", 2,5 dag per week vanaf 1 november 2009 tot 1 november 2010
  • Financieel directeur DSB (Dirk Scheringa Bank) te Wognum vanaf 15 maart 2009 tot mei 2009
  • Voorzitter NZa (Nederlandse Zorgautoriteit) vanaf 1 oktober 2006 tot 15 maart 2009
  • Voorzitter CTG (College Tarieven Gezondheidszorg) en Zorgautoriteit i.o. vanaf 2 april 2004 tot 1 oktober 2006
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 23 mei 2002 tot 1 april 2004
  • Minister van Defensie vanaf 3 augustus 1998 tot 22 juli 2002
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 19 mei 1998 tot 3 augustus 1998
  • Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (belast met sociale zekerheid en arbeidsomstandigheden) vanaf 2 juli 1996 tot 3 augustus 1998
  • Waarnemend burgemeester van Amsterdam, na de benoeming van Van Thijn tot minister vanaf 18 januari 1994 tot 16 mei 1994
  • Lid gemeenteraad van Amsterdam vanaf 1 mei 1990 tot 2 juli 1996
  • Wethouder (van financiën) van Amsterdam; tevens loco-burgemeester vanaf 1 januari 1990 tot 2 juli 1996
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal vanaf 16 september 1982 tot 8 mei 1990
  • Lid gemeenteraad van Amsterdam vanaf 1982 tot april 1987
  • Adjunct-secretaris Raad van Bestuur Amro-bank vanaf 1981 tot 1982
  • Werkzaam bij een bank in Assen vanaf 1980 tot 1981

andere activiteiten

  • Bestuurslid Stichting Replicatiefonds Medische Specialisten vanaf 1 januari 2017
  • Bestuurslid Stichting Recht en Overheid, Den Haag vanaf 1 januari 2016
  • Lid Raad van Commissarissen ZIN te Woerden vanaf 1 januari 2015
  • Lid Raad van Advies Rechtbank Amsterdam vanaf 1 oktober 2013 tot 1 november 2016
  • Lid Raad van Toezicht ING bank Nederland vanaf 1 juli 2012
  • Vicevoorzitter Raad van Toezicht NTR (educatieve en culturele omroep) vanaf 2011 tot 1 januari 2014
  • Lid Raad van Advies Apotheekzorg bv vanaf 2011 tot 1 januari 2013
  • Lid Raad van Advies farmaciebedrijf "Astra Zeneca" te Zoetermeer vanaf 1 januari 2011 tot 1 april 2012
  • Voorzitter coöperatiebestuur PGGM vanaf 1 april 2010
  • Voorzitter Woningstichting "De Key" te Amsterdam vanaf februari 2010
  • Lid Raad van Advies "Conclusion" B.V. te Utrecht (detachering o.a. in de zorg) vanaf 2010 tot 1 augustus 2016
  • Voorzitter Raad van Toezicht SIOB (Sector Instituut Openbare Bibliotheken) vanaf 2010 tot 31 december 2014
  • Onafhankelijk onderzoeker vestiging in 2002 van reinigingsbedrijf Sterigenics in Zoetermeer vanaf 2010 tot 2010
  • Voorzitter Raad van Toezicht dierentuin "Artis" te Amsterdam vanaf mei 2008 tot september 2013
  • Voorzitter RVU Educatieve Omroep vanaf maart 2008 tot 2010
  • Voorzitter Raad van Toezicht "Verwey-Jonkerinstituut" vanaf januari 2008 tot 20 juni 2012
  • Voorzitter bestuur de Ateliers te Amsterdam vanaf 2008 tot 1 februari 2012
  • Lid Raad van Advies "OVG Projectontwikkeling" B.V. te Rotterdam vanaf juni 2007 tot 1 januari 2013
  • Lid commissie relatie burger - overheid, gemeente Rotterdam vanaf 14 december 2005 tot maart 2006
  • Voorzitter kwartiermakers voorbereiding start Nederlands Zorgautortiteit vanaf oktober 2005 tot 2006
  • Lid Raad van Advies "Otto Workforce" vanaf maart 2005 tot 1 januari 2013
  • Lid Raad van Beheer "Pantar Amsterdam" arbeidsbemiddeling vanaf 2005 tot 31 december 2014
  • Lid Raad van Commissarissen SADC (het ontwikkelingsbedrijf van luchthavengebonden kantoor- en bedrijfslocaties in de Schipholregio) vanaf oktober 2004 tot 1 januari 2017
  • Voorzitter Jeugdzorgbrigade vanaf juni 2004 tot 1 juni 2005
  • Kroonlid SER (Sociaal-Economische Raad) vanaf 1 april 1996 tot 2 juli 1996
  • Lid commissie onderzoek publieke omroep vanaf oktober 1995 tot juni 1996
  • Lid commissie van onderzoek naar de wenselijkheid van gemeentelijke herindeling in Drenthe vanaf maart 1992 tot 1993
  • Lid RBB (Raad voor het Binnenlands Bestuur) vanaf 1 februari 1992 tot juli 1996
  • Voorzitter Raad van Toezicht "Felix Meritis" te Amsterdam, tot oktober 2010
  • Voorzitter Stichting "Het Rembrandthuis" te Amsterdam, tot juli 2010
  • Lid Raad van Advies "Bastion Hotels" B.V. te Utrecht, tot april 2009
  • Lid College voor Zorgverzekeringen, tot 15 maart 2009
  • Lid bestuur "Verwey Jonker Instituut", tot januari 2008
  • Tweede vicevoorzitter Atlantische Commissie, tot januari 1990
  • Lid curatorium VNO-NCW
  • Bestuurslid Stichting Parlementaire Geschiedenis, Nijmegen, vanaf 1 november 2015
  • Columnist "De Courant/Nieuws van de Dag"
  • Ambtenaar Burgerlijke Stand te Amsterdam
  • Lid bestuur IFD (Internationaal Dans Theater)
  • Lid algemeen bestuur Nederlandse Vereniging voor de Belastingwetenschap
  • Lid algemeen bestuur VEB (Vereniging Effecten Bezitters)
  • Columnist dagblad "Het Parool"
  • Lid Raad van Advies "Mars" B.V. te Veghel; betaald
  • Lid Raad van Commissarissen N.V. BNG (Bank van Nederlandse Gemeenten)
  • Lid Raad van Commissarissen N.V. RAI te Amsterdam
  • Lid Raad van Advies "W&S interim- en transitiemanagement"
  • Adviseur "Houthoff/Buruma Advocaten"
  • Voorzitter Raad van Advies "Omale" B.V. te Emmen (advisering in de zorgsector)
  • Voorzitter Raad van Toezicht Essent Schaaktoernooi Hoogeveen
  • Voorzitter Educom
  • Voorzitter stuurgroep Interregionaal Veiligheidscentrum (IVC) te Amsterdam

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Bestuurslid Stichting Replicatiefonds Medische Specialisten vanaf 1 januari 2017
  • Bestuurslid Stichting Recht en Overheid, Den Haag vanaf 1 januari 2016
  • Lid Raad van Commissarissen ZIN te Woerden vanaf 1 januari 2015
  • Lid Raad van Toezicht ING bank Nederland vanaf 1 juli 2012
  • Voorzitter coöperatiebestuur PGGM vanaf 1 april 2010
  • Voorzitter Woningstichting "De Key" te Amsterdam vanaf februari 2010
  • Zelfstandig adviseur B.V. "De Grave Bestuur en Advies" vanaf december 2009
  • Lid curatorium VNO-NCW
  • Bestuurslid Stichting Parlementaire Geschiedenis, Nijmegen, vanaf 1 november 2015

afgesloten

  • Lid Raad van Advies Rechtbank Amsterdam vanaf 1 oktober 2013 tot 1 november 2016
  • Vicevoorzitter Raad van Toezicht NTR (educatieve en culturele omroep) vanaf 2011 tot 1 januari 2014
  • Lid Raad van Advies Apotheekzorg bv vanaf 2011 tot 1 januari 2013
  • Lid Raad van Advies farmaciebedrijf "Astra Zeneca" te Zoetermeer vanaf 1 januari 2011 tot 1 april 2012
  • Voorzitter Federatie van Medisch Specialisten, 3 dagen per week vanaf 25 november 2010 tot 1 januari 2017
  • Lid Raad van Advies "Conclusion" B.V. te Utrecht (detachering o.a. in de zorg) vanaf 2010 tot 1 augustus 2016
  • Voorzitter Raad van Toezicht SIOB (Sector Instituut Openbare Bibliotheken) vanaf 2010 tot 31 december 2014
  • Voorzitter Raad van Toezicht dierentuin "Artis" te Amsterdam vanaf mei 2008 tot september 2013
  • Voorzitter Raad van Toezicht "Verwey-Jonkerinstituut" vanaf januari 2008 tot 20 juni 2012
  • Voorzitter bestuur de Ateliers te Amsterdam vanaf 2008 tot 1 februari 2012
  • Lid Raad van Advies "OVG Projectontwikkeling" B.V. te Rotterdam vanaf juni 2007 tot 1 januari 2013
  • Lid Raad van Advies "Otto Workforce" vanaf maart 2005 tot 1 januari 2013
  • Lid Raad van Beheer "Pantar Amsterdam" arbeidsbemiddeling vanaf 2005 tot 31 december 2014
  • Lid Raad van Commissarissen SADC (het ontwikkelingsbedrijf van luchthavengebonden kantoor- en bedrijfslocaties in de Schipholregio) vanaf oktober 2004 tot 1 januari 2017

Partijpolitieke functies

  • Voorzitter Stichting Ondersteuning VVD Tweede Kamerverkiezing

vorige

  • voorzitter VVD Kamercentrale Amsterdam, van 2004 tot 1 juli 2006
  • vicefractievoorzitter VVD Tweede Kamer der Staten-Generaal, van juli 2002 tot 28 mei 2003
  • lid commissie van beroep JOVD, omstreeks oktober 1986 en april 1989
  • secretaris commissie van beroep JOVD, omstreeks november 1983 en februari 1985
  • medewerker VVD-fractie Provinciale Staten van Drente, omstreeks 1981
  • lid commissie justitie VVD, vanaf 1979; nog in 1982
  • voorzitter JOVD, van 1978 tot 1980
  • internationaal secretaris JOVD (Jongeren Organisatie "Vrijheid en Democratie"), van 1977 tot 1978

Onderscheidingen

ridderorden

  • Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 10 december 2002

Anciënniteit

2357 dagen
(7 juni 2011 tot heden)