M.H.M. Faber-Van de Klashorst (PVV)

Marjolein Faber-Van de Klashorst (1960) is sinds 7 juni 2011 lid van de PVV-fractie in de Eerste Kamer. Zij is sinds 10 juni 2014 fractievoorzitter.


Personalia

  • geboren te Amersfoort, 16 juni 1960  
  • gehuwd  

kinderen

  • 2 zoons  

woonplaats

  • Hoevelaken, Gelderland  

levensbeschouwing

  • Christelijk  

Opleidingen

  • HBO radiodiagnostiek te Utrecht, van 1978 tot 1981  
  • HBO nucleaire geneeskunde in vivo te Utrecht, van 1982 tot 1984  
  • diverse deelcertificaten bedrijfskundige informatica te Amsterdam en Utrecht, van 1988 tot 2009  
  • HAVO Corderius College te Amersfoort, van 1972 tot 1974  
  • Christelijke MAVO Leusderweg te Amersfoort, van 1974 tot 1976  
  • HAVO Corderius College te Amersfoort, van 1976 tot 1978  

overige

  • informatiesystemen aan de Open Universiteit te Utrecht, 1991  
  • boekhouden te Amersfoort, 1988  
  • Prince 2, 2001  
  • woningfinanciering I te Amersfoort, 2004  

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 7 juni 2011
  • IT specialist financiële dienstverlening, afdeling functioneel beheer bij Stater te Amersfoort vanaf 2000 tot 1 oktober 2011
  • IT-er (IBM agent) te Weesp vanaf 1997 tot 2000
  • Freelance IT-er (zzp-er) te Amersfoort vanaf 1991 tot 2000
  • Software enginer (IBM agent) te Diemen vanaf 1986 tot 1990
  • Nucleair laborante ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort vanaf 1983 tot 1986
  • Radiodiagnostisch laborante ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort vanaf 1978 tot 1983

andere activiteiten

  • Statenlid PVV Provinciale Staten van Gelderland vanaf maart 2011

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Statenlid PVV Provinciale Staten van Gelderland vanaf maart 2011

afgesloten

  • IT specialist financiële dienstverlening, afdeling functioneel beheer bij Stater te Amersfoort vanaf 2000 tot 1 oktober 2011

Partijpolitieke functies

  • fractievoorzitter PVV Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2014  
  • fractievoorzitter PVV Provinciale Staten van Gelderland, vanaf maart 2011  

vorige

  • fractiesecretaris PVV Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 2012 tot 10 juni 2014  

Anciënniteit

2303 dagen
(7 juni 2011 tot heden)