W.H. Huijbregts-Schiedon (VVD)



foto van Huijbregts-Schiedon, W.H.

Helmi Huijbregts-Schiedon (1948) is sinds 12 juni 2007 lid van de VVD-fractie in de Eerste Kamer. Vanaf 7 juni 2011 is zij vice-fractievoorzitter.



Personalia

  • geboren te Rotterdam, 13 mei 1948
  • gehuwd te Breda

woonplaats

  • Oosterhout, Noord-Brabant

Loopbaan

functies

  • Lid Eerste Kamer der Staten-Generaal vanaf 12 juni 2007
  • Waarnemend burgemeester van Bronckhorst vanaf 2 februari 2015 tot 22 oktober 2015
  • Waarnemend burgemeester van Lochem vanaf 1 oktober 2013 tot 9 januari 2014
  • Waarnemend burgemeester van Roosendaal vanaf 1 juli 2010 tot 14 januari 2011
  • Burgemeester van Oosterhout vanaf 15 september 2001 tot 1 maart 2009
  • Lid Gedeputeerde Staten (belast met economische zaken, arbeidsmarktbeleid, toerisme en recreatie) van Noord-Brabant vanaf april 1995 tot oktober 2001
  • Lid Provinciale Staten van Noord-Brabant vanaf 1991 tot oktober 2001
  • Provinciaal consulent Overheid, Leerlingwezen Noord-Brabant vanaf 1988 tot 1992
  • Wethouder (van onderwijs, cultuur, milieu en financiën) van Teteringen vanaf september 1978 tot oktober 1984
  • Lid gemeenteraad van Teteringen vanaf mei 1978 tot oktober 1984
  • Secretaresse vanaf 1967 tot 1971

andere activiteiten

  • Voorzitter Tijdelijke adviescommissie Bestuurskracht Gelderland vanaf 2018
  • Voorzitter tijdelijke adviescommissie Krachtig Bestuur Brabant vanaf 2012 tot 2013
  • Informateur collegebesprekingen gemeente Breda vanaf maart 2010 tot maart 2010
  • Voorzitter Bevolkingsonderzoek Borstkanker Zuid te 's-Hertogenbosch vanaf 2004
  • Voorzitter RvC Intergas Holding BV vanaf 2002 tot 7 juni 2018
  • Lid Rfv (Raad voor Financiële Verhoudingen), tot 1 januari 2007
  • Lid Provinciale Adviesraad Welzijn, Onderwijs en Cultuur
  • Lid Provinciaal Opbouworgaan Noord-Brabant
  • Voorzitter Stichting Brabants Historisch Documentatiecentrum
  • Lid bestuur/penningmeester a.i. Scouting Nederland
  • Voorzitter Stichting Basiseducatie Breda e.o.
  • Vicevoorzitter Sociaal-Cultureel Centrum Breda
  • Lid bestuur Stichting Expertise Centrum
  • Voorzitter Havenschap Moerdijk
  • Lid Raad van Commissarissen Essent N.V.
  • Lid Raad van Commissarissen PNEM/Mega N.V.
  • Lid Raad van Commissarissen EPZ
  • Lid Raad van Commissarissen Brabantse Ontwikkelings Maatschappij
  • Lid Raad van Commissarissen Eindhoven Airport N.V.
  • Voorzitter Stichting Moerdijkse Hoek
  • Voorzitter Raad van Toezicht Amphia Ziekenhuis Breda
  • Voorzitter TOP (Toeristisch Ondernemers Platform) Brabant
  • Voorzitter Raad van Toezicht Vrijetijdshuis Brabant
  • Lid Raad van Toezicht Tender Jeugdzorg
  • Lid Raad van Commissarissen Attero

Functies naast het Eerste Kamerlidmaatschap

actueel

  • Voorzitter Tijdelijke adviescommissie Bestuurskracht Gelderland vanaf 2018

afgesloten

  • Waarnemend burgemeester van Bronckhorst vanaf 2 februari 2015 tot 22 oktober 2015
  • Waarnemend burgemeester van Lochem vanaf 1 oktober 2013 tot 9 januari 2014
  • Voorzitter tijdelijke adviescommissie Krachtig Bestuur Brabant vanaf 2012 tot 2013
  • Waarnemend burgemeester van Roosendaal vanaf 1 juli 2010 tot 14 januari 2011
  • Informateur collegebesprekingen gemeente Breda vanaf maart 2010 tot maart 2010
  • Voorzitter RvC Intergas Holding BV vanaf 2002 tot 7 juni 2018
  • Burgemeester van Oosterhout vanaf 15 september 2001 tot 1 maart 2009

Partijpolitieke functies

  • vicevoorzitter VVD-fractie Eerste Kamer

vorige

  • lid kandidaatstellingscommissie VVD Breda, 2010-2011
  • voorzitter kandidaatstellingscommissie VVD Provinciale-Statenverkiezingen Noord-Brabant, 2007
  • voorzitter programmacommissie VVD Provinciale-Statenverkiezingen Noord-Brabant, 2003
  • lid kandidaatstellingscommissie VVD Tweede Kamer, 2002
  • lid Stuurgroep Haya van Somerenstichting
  • lid redactieraad "Provincie en Gemeente", maandblad bestuurdersvereniging VVD
  • lid redactieraad "Vrijheid en Democratie", maandblad VVD
  • lid bestuur Verenging Staten- en Raadsleden VVD
  • fractievoorzitter VVD Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 1993 tot 1995

Onderscheidingen

ridderorden

  • Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 14 september 2001

Anciënniteit

4199 dagen
(12 juni 2007 tot heden)